Τυχερή και στη κακή της ημέρα

37837055a7a29b7f380b95da34a33cf4_l

Η Εθνική Ελλάδος κατάφερε να πάρει στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ένα βαθμό “χρυσάφι” από την Βοσνία! Στον αγώνα που έγινε στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης” στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018, οι διεθνείς, παρότι βρέθηκαν σε αρκετά κακή ημέρα, ειδικά για τα πρώτα 45 λεπτά κατάφεραν να πάρουν την ισοπαλία 1-1 χάρη σε τέρμα που πέτυχε με δυνατό θεαματικό σουτ έξω από την περιοχή των Βόσνιων ο Γιώργος Τζαβέλλας.

Παρά το γεγονός ότι η Εθνική ήταν, αυτό που λέμε “κακή”, μπορεί κανείς να την θεωρήσει και άτυχη! Αυτό γιατί τόσο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου όσο και κατά την διάρκεια του δευτέρου, ο Κώστας Μήτρογλου έχασε δύο ευκαιρίες από αυτές που λέμε πως πρέπει να είσαι πολύ άτυχος για να τις χάσεις, αλλά και ο Κώστας Φορτούνης που είδε την μπάλα σε ασύλληπτο σουτ του να μην καταλήγει στα δίχτυα, προσκρούοντας στο δοκάρι.

Με αυτό το 1-1, οι διεθνείς έμειναν ολοζώντανοι στο κυνήγι της πρόκρισης στο Παγκόσμιο Κύπελλο που θα γίνει στη Ρωσία το 2018.