ΧΑΝΤΜΠΟΛ

«Θα πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι» (vid)

Ο Ολυμπιακός για 59:59 ήταν με την πλάτη στον… τοίχο. Δεν είχε καταφέρει σε κανένα σημείο του ματς να μπορέσει να επιβάλλει το ρυθμό του και να φέρει το ματς με τον Αερωπό στα μέτρα του. Αλλά σε ένα τέτοιο ματς πάντα χρειάζεται να βγει κάποιος μπροστά. Να κάνει το κάτι παραπάνω. Αυτός ήταν ο Τόμας Μπάουερ, ο Αυστριακός γκολκίπερ του Θρύλου. Απέκρουσε πέναλτι του Κωστακίδη σε «νεκρό» χρόνο και έδωσε στους πρωταθλητές τη νίκη με 23-22. Με… ήρωα τον Μπάουερ.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Νίκος Γραμματικός:

«Είμαι πολύ απογοητευμένος από την εμφάνισή μας. Βέβαια αξίζουν συγχαρητήρια γιατί επιστρέψαμε από ένα -5 στο ημίχρονο αλλά θα πρέπει να αλλάξουμε νοοτροπία, θα πρέπει να αλλάξουμε το πως σκεφτόμαστε. Θα πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι από το πρώτο λεπτό. Από τη μία είμαι απογοητευμένος όπως είπα από την άλλη δεν θα πρέπει να παραβλέψω ότι καταφέραμε και κερδίσαμε έναν αγώνα ο οποίος πήγαινε πολύ άσχημα για εμάς. Στο δεύτερο ημίχρονο με μια δυο αλλαγές έγινε πιο σκληρή και κινητική η άμυνα. Τρέξαμε λίγο παραπάνω, αλλά όλα αυτά από λίγο. Εμείς θέλουμε να βλέπουμε το πολύ από την αρχή, από πρώτο λεπτό και στο τέλος θα τα καταφέρουμε. Να φτιάξουμε αυτό που θέλουμε.  Έτσι όπως θέλουμε να παίξουμε θα το φτιάξουμε, απλώς χρειαζόμαστε λίγο χρόνο».