ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΧΑΝΤΜΠΟΛ

«Κάθε ματς το βλέπουμε ως τελικό»

Στη δύσκολη συνέχεια που περιμένει τον Ολυμπιακό σε όλες τις διοργανώσεις στρέφει την προσοχή του ο Γιώργος Καρασαββίδης.

Επίδειξη δύναμης στον Αερωπό Έδεσσας έκανε η ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού φτάνοντας με εμφατικό τρόπο στην νίκη με 32-26 και μπήκε με το δεξί» τις υποχρεώσεις του στη β’ φάση του πρωταθλήματος χάντμπολ.
Με τον Γιώργο Καρασαββίδη να έχει κάθε λόγο να αισθάνετια ευχαριστημένος
«Μόνο στην αρχή του ημιχρόνου η άμυνα μας δεν ήταν τόσο καλή. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν όπως έπρεπε, με δεδομένο ότι είχαμε να παίξουμε πάνω από ένα μήνα και απουσίαζε και ο Μοντόρο, που είναι σημαντικός στο παιχνίδι μας.
Είχαμε ένα πρόβλημα στα ριμπάουντ στο δεύτερο ημίχρονο, δεχτήκαμε τέσσερα γκολ έτσι και αυτό κράτησε τον Αερωπό κοντά στο σκορ. Το υπόλοιπο παιχνίδι, η επιθετική μας γραμμή, τα τρεξίματα μας ήταν καλά, η άμυνα δεν ήταν και στα 60 λεπτά.

Κάθε ματς το βλέπουμε σαν τελικό, στη Δράμα δεν έχουμε περάσει ποτέ εύκολα, άρα πρέπει να πάμε καλά προετοιμασμένοι και συγκεντρωμένοι. Θα είμαστε όλοι, σχεδόν όλοι και θα πάμε να κερδίσουμε».