Το «κάρφωσε» ο Ντρέγκερ (videos)

Ο δεξιός μπακ του Ολυμπιακού σκόραρε στο φιλικό της Τυνησίας με την Νιγηρία, που έγινε στην Αυστρία.Βασικός με την εθνική του ομάδα και καθοριστική η προσφορά του. Ο λόγος για τον Μοχάμεντ Ντρέγκερ. Ο δεξιός αμυντικός του Ολυμπιακός ήταν στο αρχικό σχήμα της εθνικής του ομάδας, στο ματς προετοιμασίας με την Νιγηρία, το οποίο διεξήχθη στην «Jacques Lemans Arena», στην Αυστρία.

Η αναμέτρηση έληξε ισόπαλη 1-1, με τους Νιγηριανούς να ανοίγουν το σκορ με τον Ιεανάτσο στο 21ο λεπτό και την Τυνησία να ισοφαρίζει (1-1) στο 44′, με την αναμέτρηση να ολοκληρώνεται ισόπαλο με το ίδιο σκορ. Μιας και στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι.

Όμως, αυτό που έχει σημασία είναι το ποιός πέτυχε το γκολ για την Τυνησία. Ένας «ερυθρόλευκος». Ο Μοχάμεντ Ντρέγκερ. Ο δεξιός μπακ του Ολυμπιακού ήταν αυτός που πέτυχε με σουτ με το αριστερό, από το ύψος του πέναλτι, το γκολ της εθνικής του στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Αξιοποιώντας ιδανικά την ασίστ του Ραφιά με τον καλύτερο τρόπο.

Ο Ντρέγκερ αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά και είχε καλή απόδοση, καθώς σύμφωνα με τα ΜΜΕ στην Τυνησία ήταν από τους καλύτερους της εθνικής του ομάδας.