ΒΟΛΕΪΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Στους τελικούς κόντρα στον ΠΑΟ

Τον αντίπαλό τους, στους τελικούς της Volley League Γυναικών, έμαθαν πριν από λίγο τα κορίτσια του Ολυμπιακού. Αυτός θα είναι ο Παναθηναϊκός. Μιας και οι «πράσινες» απέκλεισαν την ΑΕΚ στην άλλη σειρά των ημιτελικών. Επιπλέον, θα έχουν το πλεονέκτημα της έδρας, καθώς τερμάτισαν πιο πάνω από τον Ολυμπιακό στην κανονική περίοδο. Στους τελικούς κόντρα στον ΠΑΟ.

Με αντίπαλο τον ΠΑΟ για το πρωτάθλημα

Η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του ΠΑΟ νίκησε για δεύτερη φορά στη σειρά, ξανά εκτός έδρας, την αντίστοιχη της ΑΕΚ. Έτσι με νίκες 2-1, όλες με «διπλά», πέρασαν στους τελικούς της Volley League Γυναικών και θα βρεθούν στο δρόμο του Ολυμπιακού. Το πρώτο σετ πήγε στις «πράσινες» με 25-19, ενώ οι «κιτρινόμαυρες» ισοφάρισαν σε 1-1 με 25-23.

Ωστόσο, η ομάδα του Γιάννη Καλμαζίδη πήρε τόσο το τρίτο όσο και τέταρτο με 25-22, για να νικήσει 3-1 και να πάρει το εισιτήριο της πρόκρισης. Από αύριο θα ξεκαθαρίσει πότε θα ξεκινήσει η σειρά των ματς που θα κρίνουν τον τίτλο, με το πρώτο πιθανότατα να διεξάγεται το Σάββατο. Στους τελικούς κόντρα στον ΠΑΟ.