Σκόραρε ο Χάμες με την Κολομβία [vid]

Φιλικό στις Ηνωμένες Πολιτείες και πιο συγκεκριμένα στο Νιού Τζέρσεϊ δίνει η Κολομβία με αντίπαλο τη Γουατεμάλα. Στο ματς αγωνίζεται βασικός και ο Ροντρίγκες του Ολυμπιακού. Σκόραρε ο Χάμες με την Κολομβία.

Ο Χάμες σκόραρε

Στο ματς που είναι σε εξέλιξη, καθώς ξεκίνησε στις 03:00 τα ξημερώματα ώρα Ελλάδας, ο ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού ήταν στο αρχικό σχήμα της εθνικής του ομάδα. Μάλιστα, αυτό το συνδύασε με τον καλύτερο τρόπο.

Καθώς στο 40ό λεπτό του ματς και σε φάση διαρκείας, στην περιοχή της Γουατεμάλα, ο Χάμες έγινε τελικός αποδέκτης. Η Κολομβία έκανε επίθεση από τα δεξιά, αυτός πήρε την μπάλα αριστερά κοντά στη μικρή περιοχή και με δυνατό σουτ, άνοιξε το σκορ (1-0).

Η παρουσία με την Κολομβία

Ο μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού αγωνίστηκε στο ματς για 64 λεπτά. Όπως αναφέρουν τα ΜΜΕ στην Κολομβία είχε καλή απόδοση. Λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα στην «Red Bull Arena» αποχώρησε από το ματς. Παραχώρησε τη θέση του στον Καρασκάλ. Σκόραρε ο Χάμες με την Κολομβία.

Εξάλλου, ο 31χρονος παίκτης αρχικά δεν ήταν στις κλήσεις της εθνικής του ομάδας. Όμως, αυτό άλλαξε μετά τη μεταγραφή στον Ολυμπιακό. Μπήκε στην αποστολή της Κολομβίας και το συνδύασε με το γκολ που πέτυχε. Δείτε το, στο βίντεο που ακολουθεί…