Πρώτο και καλύτερο με Καμαρά! (video)

Το παρθενικό του εκτός έδρας φετινό ευρωπαϊκό γκολ πέτυχε ο Ολυμπιακός με τον Μαντί Καμαρά στο «Βελοντρόμ» ανοίγοντας το σκορ στο 33’ κόντρα στην Μαρσέιγ- Πρώτο γκολ που πετυχαίνει ο Θρύλος επί γαλλικού εδάφους στο α’ ημίχρονο.

Καλύτερη εκκίνηση στην αναμέτρηση με την Μαρσέιγ δε θα μπορούσε να περιμένει ο Ολυμπιακός.
Οι νταμπλούχοι Ελλάδαςμε γκολ – φωτοβολίδα του Μαντί Καμαρά στο 31’ άνοιξαν το σκορ κόντρα στη γαλλική ομάδα κι έθεσαν γερές βάσει για την επίτευξη μίας νίκης που τόσο πολύ επιζητούν.
Συγκεκριμένα, ο Μάριος Βρουσαί ελίχθηκε από τα αριστερά και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Μαντί Καμαρά. Με τον διεθνή μέσος από την Νέα Γουϊνέα να εξαπολύει κεραυνό από το ύψος της μεγάλης περιοχής στέλνοντας την μπάλα στον ουρανό των διχτύων για το 0-11
Αξίζει να τονιστεί ότι αυτό το γκολ είναι το πρώτο που πετυχαίνει ο Ολυμπιακός σε φετινός εκτός έδρας  ευρωπαϊκό του παιχνίδι. Όπως επίσης και το πρώτο του σε ματς επί γαλλικού εδάφους στο πρώτο ημίχρονο σε όλες τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις!