ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Πρώτο φιλικό για την Κ19 του Ολυμπιακού

Ισόπαλο 1-1 το ματς προετοιμασίας των νεαρών «ερυθρόλευκων» με τη Δόξα Δράμας, στα «Τρία Πέντε Πηγάδια» της Νάουσας.

Χωρίς νικητή έληξε το πρώτο φιλικό της ομάδας Κ19 του Ολυμπιακού κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας της. Οι νεαροί «ερυθρόλευκοι» στο ματς κόντρα στην ομάδα της Δόξας Δράμας, το οποίο διεξήχθη στο αθλητικό κέντρο «Τρία Πέντε Πηγάδια» της Νάουσας, άφησαν καλές εντυπώσεις. Η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη ήταν άκρως ανταγωνιστική απέναντι σε έναν αντίπαλο από τη Super League 2.

Η ομάδα Κ19 του Ολυμπιακού άνοιξε το σκορ νωρίς στο ματς. Μόλις στο 3ο λεπτό ο Πάνος με δυνατό σουτ πέτυχε το 1-0 για τους νεαρούς «ερυθρόλευκους». Η ισοφάριση για τους «Μαυραετούς» ήρθε στο 43ο λεπτό (σ.σ.: το όγδοο λεπτό του δευτέρου μέρους, καθώς το φιλικό είχε διάρκεια 70 λεπτά, με δύο ημίχρονα των 35 λεπτών) με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Βασίλη Παπαδόπουλο, σε μια παράβαση που κέρδισε ο Καραγιάννης.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Συλλέκτης, Τάσιος, Ιορδανίδης, Μουτζούρης, Μπαβέλης, Καλλίδης, Πετρίδης, Κοντογιαννόπουλος, Αποστολίδης, Παπαδόπουλος, Χατζηκυριάκου. Έπαιξαν και οι Γ. Θεοδοσιάδης, Γιαννούσης, Καραγιάννης, Ρούτσης, Αντωνιάδης, Ρεμπετσιώτης, Στ. Θεοδοσιάδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ19: Κυριαζής, Σπυριδάκης, Κεραμίδας, Σταυρόπουλος, Χρήστος, Πάνος, Προκοπίου, Κυρσανίδης, Σταμούλης, Παπαδάκος, Άνθης. Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Αδαμόπουλος, Ντέλλας, Γιαννούλης, Σταράκης, Κουτσογούλας, Πατήρας, Πετρόπουλος, Πρέκατες, Μοίρας και Ρέτσος.