Πάλι γκολ ο Αμπουμπακάρ Καμαρά [vid]

Στον Ολυμπιακό δεν έχει πάρει πολλές ευκαιρίες. Ωστόσο με την εθνική ομάδα της Μαυριτανίας κάνει μια χαρά τη δουλειά του. Πάλι γκολ ο Αμπουμπακάρ Καμαρά.

Γκολ πάλι ο Αμπουμπακάρ

Δεύτερο ματς με την εθνική ομάδα της Μαυριτανίας όπου ο Αμπουμπακάρ βρήκε δίχτυα. Πιο συγκεκριμένα, ο επιθετικός του Ολυμπιακού σκόραρε και το βράδυ της Τρίτης, στο φιλικό με αντίπαλο το Κονγκό. Μετά το ματς με το Μπενίν που σημείωσε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, πέτυχε ξανά γκολ και στο ματς με το Κονγκό. Ειδικότερα το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας επικράτησε 2-0. Για την ακρίβεια στο 48ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Βέβαια, δύο λεπτά νωρίτερα (46′) ο Τιάμ είχε πετύχει το 1-0.

Σκόραρε πάλι ο Καμαρά

Ο 27χρονος επιθετικός πέτυχε άλλο ένα τέρμα με την εθνική του ομάδα. Καθώς έδειξε πώς είναι σε καλό momentum. Διότι αξιοποίησε, σε ένα ακόμα ματς, μια από τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν. Επομένως απέδειξε ότι είναι σε φόρμα και έχει τον τρόπο του στο σκοράρισμα. Μιας και το επανέλαβε και στο ματς της Μαυριτανίας με το Κονγκό. Πάλι γκολ ο Αμπουμπακάρ Καμαρά.

Με άλλα λόγια, μένει να δούμε αν θα πάρει ευκαιρίες από εδώ και πέρα από τον Μίτσελ. Διότι με τον Κάρλος Κορμπεράν δεν είχε. Αν και ο Ισπανός είναι προπονητής που έχει δείξει πώς δεν κοιτάει τί συνέβαινε πριν. Αλλά από εδώ και μπρος ίσως αλλάξουν τα πράγματα για τον επιθετικό από την Μαυριτανία.