Η προσοχή στον Παναθηναϊκό

Πράγματι, ένα πολύ μεγάλο ματς θα γίνει το Σάββατο το βράδυ (21:30) στο κλειστό του Μετς. Όταν ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό για την 17η αγωνιστική. Βέβαια το ματς έχει τεράστια αξία για τους πρωταθλητές. Διότι θέλουν νίκη ή ήττα με 3-2 σετ για να μείνουν ζωντανοί στη «μάχη» για την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο. Εξάλλου, αν πάρουν το επιθυμητό αποτέλεσμα, θα ψάξουν μετά «καθαρή» νίκη με τον Μίλωνα για να τερματίσουν πρώτοι. Επομένως να έχουν το απόλυτο πλεονέκτημα της έδρας στα πλέι οφ. Η προσοχή στον Παναθηναϊκό.

Ντέρμπι στην έδρα του Παναθηναϊκού

Τρίτο φετινό ματς ανάμεσα στους δύο. Βέβαια, το πρώτο δεν τελείωσε ποτέ. Καθώς είχαμε διακοπή στο δεύτερο σετ, με τον Ολυμπιακό να έχει κατακτήσει το πρώτο. Ειδικότερα στον προημιτελικό του Λιγκ Καπ. Όμως οι προηγούμενες αναμετρήσεις έγιναν στο κλειστό «Μελίνα Μερκούρη». Μιας και τώρα το ματς είναι στο κλειστό του Μετς, την έδρα του ΠΑΟ. Όμως ο Ολυμπιακός έδειξε φέτος, ειδικά στα ματς του Champions League, πώς μπορεί να ανταπεξέλθει πολύ καλά και μακριά από το Ρέντη.

Επίσης, αυτές τις ημέρες ο Ντανιέλ Καστελάνι και οι παίκτες του δούλεψαν πολύ για το ματς με τους «πράσινους». Αξίζει να σημειωθεί πώς αξιοποίησαν το χρόνο που είχαν, όπως έπρεπε. Ώστε να γεμίσουν τις «μπαταρίες» τους. Αλλά παράλληλα να κάνουν αρκετή δουλειά και να είναι πανέτοιμοι για το αποτέλεσμα που θα τους φέρει… αγκαλιά με την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο της Volley League. Η προσοχή στον Παναθηναϊκό.