ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Εντυπωσιακή εξάρα στον Αρη

Aπολαυστικός ο Ολυμπιακός της Κ15 επικρατώντας του Αρη με το εντυπωσιακό 6-1.

Οι παίκτες του Τάσου Πάντου ήταν οι απόλυτοι κυρίαρχοι του αγώνα όπως άλλωστε φανερώνει και το σκορ. Ο Θρύλος προηγήθηκε με τον Κωστούλα στο 24’ μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα σε σουτ του Δαρβίρα. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 2-0 μετά την ασίστ του Σκουρόπουλου και το τέρμα του Δαρβίρα στο 38’.

Ο Κωστούλας πέτυχε ένα εκπληκτικής ομορφιάς και υψηλού βαθμού δυσκολίας τέρμα στο 46’, όταν από το κέντρο κατάφερε να «κρεμάσει» τον αντίπαλο τερματοφύλακα γράφοντας με αυτόν τον τρόπο το 3-0! Ένα λεπτό μετά ήρθε το 4-0 από το δεύτερο τέρμα του Δαρβίρα που εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Σουλανιάκου, ο Άρης μείωσε στο 67’ με πέναλτι ωστόσο ο Ολυμπιακόςείχε κι άλλα γκολ, φτάνοντας στο τελικό 6-1 με τους Δαρβίρα (χατ τρικ, 71’) και Σουλανιάκου (73’).

Οι «ερυθρόλευκοι» ανέβηκαν έτσι στους 21 βαθμούς και είναι στη δεύτερη θέση, τρεις πόντους πίσω από τον ΠΑΟΚ.

Ολυμπιακός (Πάντος): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος (60’ Ρουμελιώτης), Γιωτόπουλος, Σουλανιάκου, Καρκατσάλης, Καρακώστας (63’ Μιχαηλίδης), Κτενάς (52’ Οσάφι), Τζώρτζης, Κωστούλας (60’ Φίλης), Δαρβίρας, Ζουριδάκης (63’ Πλης).