ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Δεν τα κατάφερε η Κ-23

Την ήττα 1-0 από τον ΠΑΟΚ Β’ γνώρισαν οι «ερυθρόλευκοι» σε μια αναμέτρηση που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Με ήττα 1-0 από τον ΠΑΟΚ Β’ συνέχισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Κ-23 του Ολυμπιακού
Από μία εξαιρετική στιγμή είχαν οι δύο ομάδες, διπλή ευκαιρία με Τάχατο και Τσαούση, ο ΠΑΟΚ Β’ στο 21’ και αμέσως μετά, στο ίδιο λεπτό, ο Ολυμπιακός με Μαρίνο και Τσέλιο. Δεν κατάφεραν όμως να σκοράρουν, οι παίκτες του Ιμπαγάσα, ενώ και ο Καραργύρης και η άμυνα, πίσω, κράτησαν καλά και δεν είδαν την εστία να παραβιάζεται.
Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός Β’ έδωσε χώρο στους αντιπάλους του . Έτσι στο 62’ ο Πανίδης εκμεταλλεύθηκε στο 62’ ο Πανίδης μια ολιγωρία της «ερυθρόλευκης» άμυνας κι έδωσε προβάδισμα στον ΠΑΟΚ Β’.
ΠΑΟΚ Β’: Ταλιχμανίδης, Αποστολόπουλος, Τάχατος, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Γιαξής, Σαλαμούρας (90’+ Μελετίδης), Φασίδης (71’ Γκορντεζιάνι), Τσαούσης, Τζίμας (78’ Σμυρλής), Πανίδης (71’ Ουεντραόγκο).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’: Καραργύρης, Αποστολόπουλος, Ξενιτίδης, Καρμπόβνικ, Μπαγκαλιάνης, Τσέλιος (77’ Λιάτσος), Καλογερόπουλος, Μαρίνος, Ντόη (69’ Βοΐλης), Σουρλής, Πινακάς.