Ντροπή και αίσχος!!

Με προκλητικές διαιτησίες ΑΕΚ και Παναθηναϊκός πήραν από δυο πέναλτι, ώστε να κερδίσουν Ατρόμητο και Αστέρα Τρίπολης  αντίστοιχα. Παράλληλα ακυρώθηκε κανονικό γκολ του Ατρόμητου .  Γράφει ο Redistas .

Η περιβόητη εξυγίανση που οραματίζονται στην ΕΠΟ του Τάκη Μπαλτάκου και την ΚΕΔ, έκανε την εμφάνισή τους με τρόπο εκκωφαντικό και απόλυτα αποκρουστικό  στις  αναμετρήσεις των Παναθηναϊκού και ΑΕΚ κόντρα σε Αστέρα Τρίπολης και Ατρόμητο αντίστοιχα.

Η αλητεία σε όλο της το μεγαλείο. Με τους διαιτητές να παίρνουν από το χέρι πράσινους και κιτρινόμαυρους και αν τους χαρίζουν νίκες με το .. έτσι θέλω αλλοιώνοντας την βαθμολογία και την αξιοπιστία του πρωταθλήματος
Δυο πέναλτι «δώρο» από τον Ευαγγέλου στον Παναθηναϊκό στην Τρίπολη (4-1), ακύρωσαν κανονικό γκολ του Ατρομήτου και σα να μην έφτανε αυτό ο Παπαδόπουλος καταλόγισε ανύπαρκτο πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ σε πέσιμο του Μάνταλου στις καθυστερήσεις, με το οποίο οι κιτρινόμαυροι» έφτασαν στην νίκη με 2-1

Αρχικά, στο 78′ ο Ατρόμητος πέτυχε γκολ, ο Ερλινγκμαρκ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μετά από κόρνερ αλλά ο Παπαπέτρου (Αθηνών) αφού εξέτασε πάνω από 3′ τη φάση, τελικά ακύρωσε για οφσάιντ το κανονικό γκολ. Ακόμία μία φάση που μπαίνει στα άπαντα  των ανακαλύψεων όχι του Υβ Κουστώ αλλά του Παπαδόπουλου και του Παπαπέτρου.

Για να μην πούμε για το γεγονός ότι μετά τη φάση του Χατζισαφί και τη φάση να συνεχίζεται ο ,Ατρόμητος κερδίζει φάουλ και ο Παπαδόπουλος σφυρίζει άρον άρον τη λήξη του αγώνα. Μη δώσει ευκαιρία στον Ατρόμητο τη στιγμή που υπάρχουν καθυστερήσεις μέσα στις καθυστερήσεις

Επίσης, στο 80′ στη φάση που 9  Ατρόμητος κέρδισε πέναλτι σε σπρώξιμο του Σιντιμπέ στον Αντζιέλσκι (έπειτα από κάθετη πάσα του Αγκιμπού) αρχικά δόθηκε  οφσάιντ. Ο βοηθός Σάββας (Κοζάνης), ήταν ο …Κύρος Γρανάζης της καρδιάς μας..

Την ώρα που συμβαίνουν όλα αυτά και πάλι ο Μπαλτάκος ανέβαλλε για δεύτερη φορά την συνεδρίαση της Επιτροπής Επαγγελματικού ποδοσφαίρου που είχε ως βασικό θέμα την επιτροπή του νέου Προέδρου της ΚΕΔ…