ΜΠΑΣΚΕΤ

Μπαρτζώκας: Ημασταν άτυχοι

O Γιώργος Μπαρτζώκας  μίλησε  μετά το τέλος του αγώνα με την Μπαρτσελόνα αναφέροντας πως ,κατά την άποψη του ,η ομάδα του άξιζε τη νίκη.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Γιώργος Μπαρτζώκας:

Ήταν ένα πολύ κλειστό ματς το αποψινό κι εμείς ήμασταν πολύ άτυχοι. Στο τέλος της κανονικής διάρκειας και στην παράταση σκόραραν μόνο με βολές. Δεν είχαμε τον έλεγχο των ριμπάουντ, όμως πρέπει να συγχαρώ τους παίκτες μου. Έκαναν μια τρομερή προσπάθεια για 45 λεπτά. Κατά τη γνώμη μου, αξίζαμε τη νίκη. Χάσαμε την πολύ κρίσιμη επίθεση και ο Οριόλα μας πλήγωσε. Μπορούσαμε να έχουμε 1-2 ακόμη ριμπάουντ για να κερδίσουμε τον αγώνα. Παίξαμε με καρδιά και με πάθος, απέναντι σε μια ομάδα σαν την Μπαρτσελόνα. Έχουμε τώρα έναν άλλο αγώνα, αυτόν με την Ζάλγκιρις, οπότε θα πρέπει να προχωρήσουμε“.