ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Ο Χρήστου τέταρτος στα 100μ. ύπτιο

Οι εξαιρετικές εμφανίσεις του Απόστολου Χρήστου στη σειρά των αγώνων του Παγκοσμίου Κυπέλλου συνεχίστηκαν. Ωστόσο με ακόμη καλύτερη παρουσία. Καθώς την Κυριακή έκανε καλύτερη κούρσα από την αντίστοιχη στα 50 μέτρα ύπτιο, το Σάββατο! Ο Χρήστου τέταρτος στα 100μ. ύπτιο.

Νέα καλή εμφάνιση του Χρήστου

Λοιπόν, μετά την 6η θέση στα 50 μέτρα ύπτιο, ο Απόστολος Χρήστου τερμάτισε στην 4η θέση, στον τελικό των 100μ ύπτιο. Δηλαδή στον δεύτερο αγώνα του World Cup Series, στο Βερολίνο. Εξάλλου, ο Έλληνας πρωταθλητής κολυμβητής σημείωσε χρόνο 54.33. Ειδικότερα, έδωσε μεγάλη μάχη μέχρι το τέλος της κούρσας. Επιπρόσθετα, ο πρωταθλητής Ευρώπης προκρίθηκε με 55.21 στον τελικό.

Για την ακρίβεια, αυτή ήταν η 5η καλύτερη επίδοση από εκείνους που συμμετείχαν στα προκριματικό αγώνα. Ακόμη στον τελικό νίκησε ο Ιταλός Τόμας Τσεκόν με 52.27. Επίσης, δεύτερος ήταν ο Ιάπωνας Ρίο Σούκε Ίριε με 54.05 και τρίτος ο Πολωνός Κσάβερι Μάσιουκ με 54.20. Ο Χρήστου τέταρτος στα 100μ. ύπτιο.