ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Ξανά πρώτος ο Τσιάμης

Ακόμα μια χρονιά που ο αθλητής του Ολυμπιακού πέτυχε το στόχο του. Διότι ήταν ο μεγάλος νικητής στο τριπλούν, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα. Ξανά πρώτος ο Τσιάμης.

Νέα πρωτιά για τον Τσιάμη

Για μια ακόμη χρονιά ο Δημήτρης Τσιάμης ήταν ο μεγάλος νικητής σε ένα πανελλήνιο Πρωτάθλημα. Λοιπόν, ο «ερυθρόλευκος» αθλητής έφτασε στη 12η νίκη του σε ανοιχτό στίβο. Πιο συγκεκριμένα, με άλμα στα 16,39 μ. (0,8) στην τέταρτη προσπάθεια του. Επίσης, ο άλτης του Θρύλου προσπάθησε να κυνηγήσει ένα μεγαλύτερο άλμα. Ωστόσο κάποια τεχνικά λάθη δεν του επέτρεψαν να πετύχει την επίδοση που θα ήθελε. Ξανά πρώτος ο Τσιάμης.

Άλλα δύο «ερυθρόλευκα» μετάλλια

Συνολικά, στη διοργάνωση του Βόλου, ο Ολυμπιακός κατέκτησε τέσσερα μετάλλια. Διότι πέρα από τα δύο χρυσά, κέρδισε ακόμα ένα ασημένιο και ένα χάλκινο. Συγκεκριμένα, ο Ιάσων Μαχαίρας του Θρύλου αναδείχθηκε δεύτερος στη σφαίρα, με 18,32μ.. Επιπλέον, την τρίτη θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στον Βόλο κατέκτησε ο Γιωργος Μίνος στα 3.000 χλμ. με φυσικά εμπόδια, τερματίζοντας σε χρόνο 9:02.81.