ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Τρία στα τρία για τις Κορασίδες Β’

Μετά την εκτός έδρας νίκη απέναντι στον ΑΣ Πέρα, τα κορίτσια του Ολυμπιακού επικράτησαν με 3-0 σετ του Τελαμώνα. Έτσι συνέχισαν τη νικηφόρα τους πορεία. Τρία στα τρία για τις Κορασίδες Β’.

Οι Κορασίδες Β’ συνέχισαν το απόλυτο

Οι «ερυθρόλευκες» ,παρότι είχαν απουσίες, πήραν μία πολύ σημαντική νίκη. Δηλαδή ένα αποτέλεσμα σημαντικό για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Έτσι, εκρηκτικό ξεκίνημα είχαν τα κορίτσια του Θρύλου. Καθώς με υπέροχους συνδυασμούς, πήραν από νωρίς προβάδισμα στο σκορ με 8-2. Στη συνέχεια η ομάδα του Τελαμώνα με 3 άσσους και με γρήγορες επεμβάσεις, μείωσε τη διαφορά σε 12-9. Λίγα λεπτά μετά τα κορίτσια του Ολυμπιακού, απέφυγαν τα λάθη και πήραν εκ νέου προβάδισμα στο σκορ. Επομένως κατέκτησαν το πρώτο σετ με 25-12.

Με σχετική άνεση στο τρία στα τρία

Επίσης, στην αρχή του δευτέρου σετ πήραν και πάλι προβάδισμα στο σκορ με 4-2. Στη συνέχεια, με ένα μεγάλο σερί τους αύξησαν και πάλι τη διαφορά, στο +11 (18-7). Κατόπιν, χωρίς να δυσκολευτούν, πήραν άνετα και το δεύτερο σετ με 25-11. Ακόμα, στο τρίτο σετ τα κορίτσια του Θρύλου μπήκαν με σερί 3-0. Αν και η ομάδα της Σαλαμίνας μείωσε σε 8-4, οι «ερυθρόλευκες» ξέφυγαν με 12-4 και το πήραν με 25-5! Επόμενος αγώνας, εκτός έδρας απέναντι στην Αρμενική Πειραιώς.

• 1ο σετ: 8-2, 17-9, 25-12
  • 2ο σετ: 14-7, 20-7, 25-11
  • 3ο σετ: 8-4, 12-4, 25-5

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. (ΤΡΙΠΟΛΙΤΣΙΩΤΗΣ ΑΝ) : Ελευσινιώτη Παν, Παπαδοπούλου Μ, Μαχαλιώτη Γ, Δαλαμάγκα Ε, Ράπτη Δ, Παρμάκε Στ, Παπαδονικολάκη Μ, Μεϊμαρόγλου Ξ, Ρίκου Χρυ-Μαρ.

ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝ (ΝΑΝΝΟΥ ΑΙΚ) : Μπακάλη Μ, Δέδε Σ, Τσερώνη-Μπόκα Μ, Κοκλιώτη Β, Δάρρα Σ, Μιχάλαρου Μ, Κοντομιχάλου Ε, Ελ. Γιαμάνι Ε, Λεμπέση Κ, Μπούτση Α, Σκαμπέλα Α, Τσάλα, Ραπτοπούλου.