ΜΠΑΣΚΕΤ

Τον έριξε στα βράχια ο … Αγραβάνης

Με κορυφαίο τον διεθνή πρώην σέντερ του Ολυμπιακού ο Προμηθέας απέκλεισε τον Παναθηναϊκό από τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας

Μάγκικη και παλικαρίσια νίκη – πρόκριση επί του Παναθηναϊκού με 81-79 πανηγύρισε ο Προμηθέας

Ήταν καλύτερη ομάδα και το άξιζε πέρα για πέρα! Ο Προμηθέας όχι μόνο δεν φοβήθηκε, όχι μόνο κοίταξε στα μάτια το φαβορί, αλλά φρόντισε να γίνει το «αφεντικό» του παρκέ στην Πάτρα και να πάρει ιστορική πρόκριση για τις 4 καλύτερες ομάδες του Κυπέλλου.

Με κορυφαίο τον πρώην «ερυθρόλευκο»  που πέτυχε  15 πόντους ο Προμηθέας πήρε το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά έχοντας τον έλεγχο της αναμέτρησης

Ο Λάνγκστον Χολ με 15 πόντους ήταν εκείνος που «υπέγραψε» τη νίκη της ομάδας, ευστοχώντας και στο καλάθι της νίκης στα 16” πριν από το τέλος του αγώνα. Εξαιρετική εμφάνιση και από τον Οκτάβιους Έλις (15π., 6ριμπ.) στο δεύτερο ημίχρονο