ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τεσσάρα για την Κ17

Η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη έκαναν επίδειξη δύναμης στο Ηράκλειο μπαίνοντας από την αρχή επικεφαλής του πρώτου ομίλου του πρωταθλήματος.

Το σκορ άνοιξε στο 8ο λεπτό ο Κουτσογούλας ενώ ο Θρύλος πήγε στα αποδυτήρια διπλασιάζοντας το προβάδισμά του, χάρη στο γκολ του Σταυρόπουλου στο 36ο λεπτό. Ο ρυθμός του Ολυμπιακού δεν έπεσε στο β’ ημίχρονο και ακόμη ένα γκολ από τον Φλώκο στο 59′, ξεκαθάρισε τα πράγματα σε ότι αφορούσε τον νικητή του αγώνα.

Οι Κρητικοί μείωσαν με τον Θεοδωσουλάκη στο 80ό λεπτό παρόλα αυτά οι «ερυθρόλευκοι» απάντησαν διαμορφώνοντας το τελικό 1-4 στο 88′ με τον Γεωργίου.

ΟΦΗ:  Χωραΐτης, Αμανάκης (65′ Ζαχαριουδάκης), Γεωργαλής (75′ Μακράκης), Καρανδινός, Χότζα (70′ Φανουράκης), Φαϊτάκης, Θεοδωσουλάκης, Χατζηπαράσχος (65′ Κλάδος), Σωμαράκης, Αποστολάκης, Σημαντηράκης (45′ Σαντοριναίος).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δ. Μαυρογενίδης): Σίνα, Κατηφόρης, Μόσχος, Γιαλεδάκης, Ρέτσος (75’ Βλασσόπουλος), Χρήστου, Κουτσογούλας (70’ Πετρόπουλος), Σταυρόπουλος, Μοίρας (75’ Γεωργίου), Πάνου (70’ Σταράκης), Φλώκος (53’ Αρσενίδης).