Κώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Τα βάζει δυο-δυο ο Πάρντο! (Videos)

Το δεύτερο προσωπικό του «δίγκολο» ως αλλαγή (!) σημείωσε ο Κολομβιανός απέναντι στην Σπόρτινγκ Λισσαβόνας και βρέθηκε στην κορυφή των σκόρερ, που απαρτίζουν το τωρινό ρόστερ του Ολυμπιακού στις ευρωπαϊκες διοργανώσεις.

Ένα δείγμα των εκτελεστικών του ικανοτήτων, αλλά και στης απίστευτης ποιότητας που τον διακρίνει, παρουσίας εο Φελίπε Πάρντο στη χθεσινή αναμέτρηση του Ολυμπιακού κόντρα στην Σπόρτινγκ Λισσαβόνας.

Ο 27χρονος Κολομβιανός εξτρέμ, ο οποίος πέρασε αλλαγή τον αγωνιστικό χώρο στο 77ο λεπτό αντί του Μεχντί Καρσελά, με τα δύο τέρματα που πέτυχε στο 89’ και στο 93’ οδήγησε τον Θρύλο στην μείωση του σκορ σε 2-3, θυμίζοντας σε όλους πόσο χαρισματικός ποδοσφαιριστής είναι!

Αξίζει να τονιστεί, ότι αυτό το …δίγκολο, που πέτυχε ο Πάρντο ήταν το δεύτερο προσωπικό για τον Κολομβιανό άσο στο Champions League, αφού είχε προηγηθεί αυτό στο νικηφόρο 2-1 επί της Ντιναμό Ζάγκρεμπ στις 4 Νοεμβρίου του 2015 επίσης στον Ναό!

Για τους λάτρεις των συμπτώσεων και για όσους προφανώς δεν έχουν καλό μνημονικό, αξίζει να σημειώσομε ότι και σ’ εκείνη την αναμέτρηση ο Φελίπε Πάρντο είχε περάσει αλαλγή στο 65ο λεπτό και κατάφερε μέσα σε ένα 25λεπτο  με τα δύο του γκολ (66’, 90’) να οδηγήσει τον Ολυμπιακό στην τεράστια ανατροπή και τον θρίαμβο με 2-1

Επίσης, άξιο αναφοράς χρίζει το γεγονός ότι ο Κολομβιανός μεσοεπιθετικός συνιστά αυτή τη στιγμή τον πρώτο σκόρερ του Ολυμπιακού από το υπάρχον ρόστερ στο σύνολο των ευρωπαϊκών διοργανώσεων με πέντε γκολ (σ.σ. όλα στο Champions League)  αφού έχει πετύχει κι άλλο ένα  στο νικηφόρο 2-3 επί της Άρσεναλ στις 29 Σεπτεμβρίου του 2015 στο «Emirates».

Στη σχετική λίστα ακολουθεί ο Σεμπά με τέσσερα τέρματα τα οποία πέτυχε πέρυσι στο Europa League.

Ας θυμηθούμε στα παρακάτω videos  και τα πέντε τέρματα του Φελίπε Πάρντο στους ομίλους του Champions League