ΠΟΛΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Σίφουνας πριν το Αννόβερο

Συνεχίζει την νικηφόρα πορεία του στο Ελληνικό πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός. Ύστερα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας «Αντώνης Δημητρόπουλος» οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν ως τυπικά γηπεδούχοι με 16-4 του ΑΝΟΓ και πλέον στρέφουν την προσοχή τους στο παιχνίδι απέναντι στο Αννόβερο  το ερχόμενο Σάββατο

Οι Πειραιώτες επέβαλαν από την αρχή την κυριαρχία τους και απέκτησαν το προβάδισμα με σχετική ευκολία κλείνοντας την πρώτη περίοδο μπροστά στο σκορ με 3-1. Οι ερυθρόλευκοι συνέχισαν να πιέζουν  και με τον Φουντούλη να είναι ασταμάτητος  έτρεξαν ένα εκπληκτικό 7-1 και ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 10-2 κλειδώνοντας την υπόθεση νίκη.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε οι τυπικά γηπεδούχοι ερυθρόλευκοι συνέχισαν να πυροβολούν την αντίπαλη εστία και με ένα νέο σερί έκαναν το 14-2. Στην τελευταία περίοδο  όλα είχαν πλέον κριθεί ο Θοδωρής Βλάχος πραγματοποιήσε αρκετές δοκιμές εν όψει της Ευρωπαϊκής αναμέτρησης αλλά χωρίς να υπάρχει κανένα πρόβλημα ο Ολυμπιακός πανηγύρισε την νίκη.

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 7-1, 4-0, 2-2

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Γαλανόπουλος, Σκουμπάκης 1, Γενηδουνιάς, Φουντούλης 5, Νικολαϊδης 1, Δερβίσης 1, Μπούσλιε 2, Κάκαρης 1, Γούνας 4, Αργυρόπουλος, Ομπράντοβιτς 1, Χαλυβόπουλος

ΑΝΟ Γλυφάδας: Γαβαλάς, Τρας, Πετρόπουλος, Κουτσιαλής 2, Γέμελος, Φωτόπουλος, Γιαννόπουλος, Αλβέρτης, Χατζηγούλας 1, Παπασηφάκης, Παπανικολάου, Παπούκας 1, Σαλτέρης, Μπραϊμης, Χαλυβόπουλος