Σε κέφια ο Ντρέγκερ [vid]

Ο παίκτης του Ολυμπιακού έφτιαξε το πρώτο γκολ της Τυνησίας και πέτυχε το τρίτο στη νίκη 5-2 στη Λιβύη.

Στον Ολυμπιακό μπορεί να μην έχει πολύ χρόνο συμμετοχής, αλλά με την εθνική ομάδα της Τυνησίας η κατάσταση είναι εντελώς διαφορετική για τον Μοχάμεντ Ντρέγκερ. Ο δεξιός μπακ των «ερυθρολεύκων» σε έναν ακόμα αγώνα με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του είχε καλή παρουσία και συνέβαλλε για να πάρει την εκτός έδρας νίκη, 4-2, κόντρα στην Λιβύη.

Ο ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού συνεργάστηκε ιδανικά με έναν πρώην «ερυθρόλευκο», τον Γιασίν Μεριά στη φάση του 39ου λεπτού, όταν από θέση μέσα δεξιά γύρισε την μπάλα στο ύψος της περιοχής όπου ο Τυνήσιος κεντρικός αμυντικός σούταρε με δύναμη και ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 51ο λεπτό μετά την ασίστ του Καουί από το ύψος του πέναλτι, ο Ντρέγκερ βρέθηκε σε θέση μέσα δεξιά στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα, διαμορφώνοντας το 1-3 για την Τυνησία που πέτυχε μια ακόμα νίκη με 5-2 στα προκριματικά του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής και πήρε το εισιτήριο για τα τελικά της διοργάνωσης.