ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΠΟΛΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Σαρωτικός ο Ολυμπιακός και «5Χ5»

Με το εντυπωσιακό 26-5 η ομάδα πόλο γυναικών του Ολυμπιακού συνέτριψε το Ρέθυμνο και πέτυχε την πέμπτη συνεχόμενη νίκη της στην Α1

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε η ομάδα πόλο γυναικών του Ολυμπιακού την αναμέτρησή της το Ρέθυμνο, το οποίο συνέτριψε με 26-5 στο «Παπαστράτειο» και πανηγύρισε την πέμπτη της διαδοχική νίκη.
Μ ε… κεκτημένη ταχύτητα από τον θρίαμβο επί της Βουλιαγμένης τα κορίτσια του Χάρη Παυλίδη μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και βρέθηκαν στο πρώτο οκτάλεπτο να προηγούνται με 5-1.

Ανάλογο σκηνικό εκτυλίχθηκε και στο δεύτερο οκτάλεπτο, με τις «ερυθρόλευκες» να επιδεικνύουν τρομερή ευστοχία και να προηγούνται με 10-3 … καθαρίζοντας από νωρίς την υπόθεση νίκη

Οι «ερυθρόλευκες» ήταν καταιγιστικές στο τρίτο οκτάλεπτο. Μάλιστα, έφτασαν το σκορ στο 17-3! Με τις Κρητικές να μειώνουν σε 17-4, ένα λεπτό πριν από τη λήξη του τρίτου οκταλέπτου. Παρόλα αυτά, ο Ολυμπιακός δεν επαναπαύτηκε και απάντησε άμεσα, «γράφοντας» το 18-4, αλλά και το 19-4!
Ανάλογο εικόνα και στην τέταρτη περίοδο με τα κορίτσια του Χάρη Παυλίδη να φτάνουν τον δείκτη γης διαφοράς του σκορ στα 21 τέρματα, για το τελικό 26-5!

Τα οκτάλεπτα: 5-1, 5-2, 9-1, 7-1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σταματοπούλου, Πλευρίτου Ελ. 3, Μπενέκου 3, Ελευθεριάδου 2, Χαλδαίου 1, Αβραμίδου 2, Ασημάκη 2, Πλευρίτου Μ. 2, Δούλη 2, Πλευρίτου Β. 4, Τσουκαλά 1, Φουντωτού 4, Δουρέκα Σ.

ΝΟ Ρεθύμνου: Ζοφώλη Ν., Μαλλιαρού Δ., Κυριακάκη Κ., Φραγκιουδάκη 1, Γαβαλά 1, Φραγγελάκη, Συριανόγλου, Ζοφώλη Β. 2, Χρυσοβέργη, Λιμπιτάκη Στ. 1, Λιμπιτάκη Αν., Καραγιάννη.