ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΚώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαρωτικοί Έφηβοι κι «επτάρα»!

Επίδειξη δύναμης πραγματοποίησε κ Κ-17 του Ολυμπιακού σκορπίζοντας τους Βοιωτούς με 7-2.

Την ξέφρενη κούρσα της στη φετινή Super League συνέχισε απτόητη η Κ-17 του Ολυμπιακού συντρίβοντας με 7-2 τον Λεβαδειακό στις εγκαταστάσεις του Ρέντη για την 17η αγωνιστική της Super League

Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησαν οι ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Μαυρογενίδη την αναμέτρηση, αφού μόλις στο πρώτο λεπτό ο Πνευμονίδης έγραψε το 1-0.

Στο 20′ ο Ολυμπιακός έκανε το 2-0 με τον Σούφκα, ενώ λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 31′ ο Δαρβίρας σημείωσε το 3-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και μέσα σε διάστημα δύο λεπτών (48′ και 49′) ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0 με σκόρερ τον Πνευμονίδη.

Οι φιλοξενούμενοι στο 64′ μείωσαν προσωρινά σε 5-1, όμως ο Λιατσικούρας στο 71′ πέτυχε το 6-1 κΗ ομάδα της Λιβαδειάς στο 74′ κατάφερε να σκοράρει για δεύτερη φορά κάνοντας το 6-2, πριν ο Λίγδας διαμορφώσει στο 80′ το τελικό 7-2 για τον Ολυμπιακό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δ. Μαυρογενίδης): Μακρής, Σουλανιάκου, Αλαφάκης, Δάμα, Παναγάκος, Φίλης, Πνευμονίδης, Λιατσικούρας, Σούφκα, Δαρβίρας, Τουφάκης.

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Πλιώνης, Κουρακλής, Λίγδας, Δρίκος και Κτενάς.