“Πήγε περίπατο η τήρηση των κανονισμών”

Για ακόμα μία φορά, σε παιχνίδι με γηπεδούχο τον Παναθηναϊκό έγιναν …”ομορφιές”. Και για πολλοστή φορά,στην Κυψέλη, οι διαιτητές έκαναν ότι δεν είδαν,ούτε άκουσαν.

Αντίθετα στο Ρέντη μόλις ακουστεί κάποια βρισιά ή σύνθημα, η ευαισθησία φτάνει στα ύψη.

Είναι χαρακτηριστικό πως πριν ξεκινήσει ο αγώνας, οι οπαδοί του Παναθηναϊκού έβριζαν χυδαία και  εν χορώ τον Πρόεδρο του  Ερασιτέχνη ,Μιχάλη Κουντούρη,όπως και τους Αγκάμεζ-Φιλίποφ- Κοκκινάκη κατά τη διάρκεια του αγώνα. Οι διαιτητές συνέχιζαν κωφεύοντας .

Παράλληλα, είχαμε ρίψη αντικειμένων στο 24-21 με μπουκάλι στον Αθος Κόστα και στον Κοκκινάκη, ενώ βρήκαν ,τελικά, στόχο στον Τσούπκοβιτς στο 4ο σετ ,όπου υπήρξε διακοπή , ενώ ακολούθησε ρίψη αντικειμένων με την αποχώρηση της ομάδας.

H τήρηση των κανονισμών, πήγε περίπατο καθώς με τα αντικείμενα που έπεσαν οι διαιτητές δεν εκκένωσαν το γήπεδο ως όφειλαν, τονίζοντας απλά ότι θα διακόψουν το ματς αν  είχαμε επανάληψη ρίψης αντικειμένων.Φέξε μου και γλίστρησα δηλαδή.