ΔΙΑΦΟΡΑΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Προβάδισμα τίτλου!

15271554_1306414906083411_1550906530_o

Ο Ολυμπιακός υπέταξε με 4-2 τον Ηρακλή στην Α1 της Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης και απέκτησε σημαντικό προβάδισμα για την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος.

«Ερυθρόλευκο» βάφτηκε το ντέρμπι κορυφής της Α1 Ανδρών Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης με τον Θρύλο να επικρατεί με 4-2 σετ του Ηρακλή Θεσσαλονίκης στο Γυμναστήριο του Γ.Α.Σ. στην Ελευσίνα. Οι Πειραιώτες με την επικράτηση τους στην αναμέτρηση της 9ης αγωνιστικής με την οποία ολοκληρώθηκε ο Α’ Γύρος πραγματοποίησαν αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση του 2ου συνεχόμενου πρωταθλήματος, αποκτώντας σημαντικό προβάδισμα στη «μάχη» του τίτλου!  Παράλληλα ο πρωταθλητής Ολυμπιακός, διεύρυνε το αήττητο σερί σημειώνοντας την 8η νίκη σε ισάριθμα ματς, επίδοση που τον φέρνει πλέον μόνο πρώτο στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α1.

Από κει και πέρα στην αναμέτρηση με τον Ηρακλή Θεσσαλονίκης ο Θρύλος ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος.

Αρχικά ο Σγουρόπουλος νίκησε με 3-0 σετ τον Παπαδάκη, στη συνέχεια ο Παπαγεωργίου επικράτησε με 3-1 του Γέφτοβιτς για να μειώσει σε 2-1 ο Βλοτινός μετά το 2-3 κόντρα στον Ρηνιώτη. Ακολούθησε η ήττα στα σημεία του Σγουρόπουλου με 3-2 από τον Γέφτοβιτς αλλά η συνέχεια άνηκε εξ’ ολοκλήρου στον Ολυμπιακό. Ο Ρηνιώτης επιβλήθηκε με 3-1 σετ του Παπαδάκη και ο Παπαγεωργίου με 3-2 του Βλοτινού για το τελικό 4-2 υπέρ των πρωταθλητών.