ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πρώτη φορά τρία γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο!

Πρώτη φορά εφέτος ο Ολυμπιακός βρέθηκε να προηγείτια με 3-0 με την συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου σε ματς πρωταθλήματος

Μαγικό και ονειρεμένο ήταν για τον Ολυμπιακό το πρώτο του δεκάλεπτο στην αναμέτρησή του με τον Πανιώνιο!
Οι πολλές καινοτομίες σε πρόσωπα στις οποίες προχώρησε ο Πέδρο Μαρτίςν δεν επηρέασαν στο ελάχιστο τους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι έπιασαν από τον λαιμό τους αντιπάλους τους και τους έριξαν στα … σχοινιά από τα πρώτα λεπτα επιβεβαιώνοντας με ξεκάθαρο τρόπο τη απόλυτη ανωτερότητά τους και την τεράστια διαφορά ποιότητας που χώριζε τις δύο ομάδες.

Τα γρήγορα γκολ των Αχμέντ Χασάν (4’), Γιουσέφ Ελ Αραμπί (6’) και Κώστα Φορτούνη (9’) εκτός του ότι έδωσαν από πολύ νωρίς ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης στον Ολυμπιακό ήρθαν να αποτελέσουν εφετινό ρεκόρ για τους Πειραιώτες.
Κι αυτό διότι η αρμάδα του Πέδρο Μαρτίνς πρώτη φορά στο πρωτάθλημα πετυχαίνει εφέτος τρία γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο!

Θυμίζουμε ότι στην Τρίπολη απέναντι στον Αστέρα και στοε πιβλητικό 0-5 ο Ολυμπιακός βρέθηκε να προηγείται 0-2 στο 10’ ενώ κόντρα στην ΑΕΛ στο 4-1 στο «Γ. Καραϊσκάκης» Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν νωρίς 2-0 στο 11’…