ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Πρωταθλητής για 17η χρονιά ο Τσιάμης!

Δεν σταματά να κατακτά την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ο Δημήτρης Τσιάμης. Ο τριπλουνίστας του Ολυμπιακού ξανά κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο. Συνέχισε, δε, το σερί που «τρέχει» όλα αυτά τα χρόνια. Πρωταθλητής για 17η χρονιά ο Τσιάμης.

Ξανά πρωταθλητής ο Τσιάμης

Ο αθλητής του Θρύλου στο τριπλούν για άλλη μια χρονιά κατέκτησε την πρώτη θέση στους αγώνες του ΣΕΦ. Το αποτέλεσμα ήταν να συνεχίσει την κυριαρχία του, στο αγώνισμα. Ένα ακόμη χρυσό μετάλλιο, το δεύτερο για τον Ολυμπιακό στην πρώτη ημέρα του Πανελληνίου πρωταθλήματος. Ειδικότερα, το άλλο το κατέκτησε ο Εμμανουήλ Καραλής, Πιο συγκεκριμένα, κάνοντας Πανελλήνιο ρεκόρ με επίδοση 5,86μ.

Ο Τσιάμης κατέκτησε το πρωτάθλημα για 17η χρονιά! Με επίδοση 16,52μ. Ο αθλητής του Θρύλου έκανε το άλμα που το χάρισε τη νίκη στην έκτη του προσπάθεια. Στο βάθρο ανέβηκαν επίσης ο Νίκος Ανδρικόπουλος (Αμεινίας Μεσογείων) με 16,27 μ. από τη δεύτερη προσπάθεια του. Αλλά και ο Ανδρέας Πανταζής (Α0 Μεγάρων) με 16,22 μ. Οι δύο αθλητές με τις επιδόσεις τους, φαίνεται πώς έχουν κλείσει θέση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Κωνσταντινούπολης. Πρωταθλητής για 17η χρονιά ο Τσιάμης.

Χάλκινος ο Νάκος

Στην πρώτη ημέρα του Πανελληνίου πρωταθλήματος Στίβου, ο Ολυμπιακός κατάκτησε και ένα χάλκινο μετάλλιο. Αυτό με τον Κώστα Νάκο στα 400 μέτρα. Ο αθλητής του Θρύλου τερμάτισε τρίτος με επίδοση 49.76. Νικητής ήταν ο 19χρονος Πέτρος Παπαγιάννης (Βιτσένστος Κορνάρος) με 48.91, που αποτελεί ατομικό του ρεκόρ. Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Θανάσης Κονιαράκης (Αν. Σάμου) με 49.01.