Κώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Προηγήθηκε σε πρώτο μέρος μετά από επτά εβδομάδες!

Από τις 21 του περασμένου  Ιανουαρίου και συγκεκριμένα από το ευρύ 3-0 επί της Ξάνθης, είχε να ανοίξει ο Ολυμπιακός το σκορ στο πρώτο ημίχρονο σε ματς της Super League.

Τέλος σε μία απίστευτη κακοδαιμονία που τον ήθελε να μην μπορεί να ανοίξει το σκορ στην διάρκεια πρώτου ημιχρόνου, έβαλε ο Ολυμπιακός στην εκτός έδρας αναμέτρησή του με τον Πλατανιά

Απέναντι στην ομάδα των Χανιών, οι παίκτες του Όσκαρ Γκαρθία επέβαλαν πλήρως τον ρυθμό τους κι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 14’ με κοντινή προβολή του Αλεξί Ρομαό,. Έπειτα από “συστημένη” μπαλιά του Λεονάρντο Κούτρη.

Για όσους δν θυμούνται, την προηγούμενη φορά, όπου ο Ολυμπιακός είχε ευτυχήσει να ανοίξει το σκορ στην διάρκεια πρώτου ημιχρόνου, ήταν στην ευρεία εντός έδρας νίκη του επί της Ξάνθης με 3-0. Στις 21 του περασμένου Ιανουαρίου.

Σ’ εκείνη την αναμέτρηση, ο Καρίμ Ανσαριφάρντ στο 26’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, είχε ανοίξει το σκορ, θέτοντας τις βάσεις για την νίκη με 3-0 επί της ακριτικής ομάδας