«Ομαδάρα ο Ολυμπιακός του δευτέρου ημιχρόνου!»

Τον ενθουσιασμό του από τον τρόπο αντίδρασης, που έβγαλε ο Θρύλος και την νίκη επί του Πλατανιά φανέρωσε ο Α’ Αντιπρόεδρος της πειραϊκής ΠΑΕ Σάββας Θεοδωρίδης.

Ψυχή και καρδιά πρωταθλητή έβγαλε ο Ολυμπιακός του δευτέρου ημιχρόνου, καταβάλλοντας την αντίσταση του Πλατανιά με 2-1 στον Ναό.

Η όλη αντίδραση, αλλα΄ακι τα αποθέματα ενέργειας, που ανέδειξαν οι «ερυθρόλευκοι» στο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, όπως ήταν φυσικό, προκάλεσαν τον ενθουσιασμό του Α’ Αντιπροέδρου Σάββα Θεοδωρίδη, ο οποίος είχε κάθε λόγο να αισθάνεται ευτυχισμένος μετά την λήξη της αναμέτρησης

«Έγινε μία ματσάρα μεταξύ δύο πολύ καλών ομάδων. Ο Πλατανιάς ήταν πολύ καλός στο πρώτο ημίχρονο. Κερδίσαμε με την καρδιά του πρωταθλητή, είναι δύσκολο να βάζεις γκολ στον Πλατανιά έτσι όπως τοποθετεί την άμυνά του ο κύριος Παράσχος. Αφού ανέτρεψαν το σκορ τα παιδιά, έχασαν τέσσερα γκολ, η ομάδα άρχισε να αναπτύσσεται μετά τις ταλαιπωρίες του τελευταίου καιρού. Έδειξε πολύ καλύτερο πρόσωπο.

Θέλω να ευχαριστήσω τους φιλάθλους για την τρομακτική ενίσχυση καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Τους υποσχόμαστε πως θα κάνουμε το καλύτερο. Αυτή είναι νίκη είναι από αυτές που δίνουν το πρωτάθλημα. Ο διαιτητής είδε πέναλτι, το έδωσε, δεν το αμφισβητώ. Το παιχνίδι ήταν πολύ δυνατό και πιστεύω πως δεν ήθελε να αδικήσει έναν από τους δύο.

Έχουμε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι την Τετάρτη στην Κέρκυρα, την Κυριακή κι άλλο, θα τα βλέπουμε ένα-ένα.  Το έργο του κύριου Λεμονή ήταν πολύ δύσκολο αυτές τις 15 μέρες, εγώ κι εκείνος ξέρουμε το πόσο κουράστηκε στο Ρέντη γι να ορθοποδήσει κάπως αυτή η ομάδα γιατί εγώ περιμένω  πολύ περισσότερα. Κατόρθωσε τουλάχιστον στο δεύτερο ημίχρονο να βγει ένας άλλος Ολυμπιακός που ήταν ομαδάρα.

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά, να μας πάει δεξιά όλος ο μήνας. Έχουμε δύσκολα παιχνίδια, για το Κύπελλο θα τα πούμε όταν έρθει η ώρα».