ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Ολυμπιακός και στην Κωπηλασία

Με 22 Αθλητές έδωσε το παρών στο 29ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ανδρών Γυναικών που διεξήχθη στο Ολυμπιακό Κωπηλατοδρόμιο του Σχοινιά το Τμήμα Καγιάκ & Sup του Ολυμπιακού.

Οι ερυθρόλευκοι αθλητές πραγματοποίησαν εκπληκτικές εμφανίσεις και έδωσαν το παρών σε 26 τελικούς φέρνωντας πολλά μετάλλια και διακρίσεις στον Ολυμπιακό.

Η αποστολή: Στούμπης Βασίλης, Δημητρακόπουλος Θανάσης Χατζής Δημήτρης, Αντίκας Νίκος, Λαγάκος Κωνσταντίνος, Μοσχάκη Φραγκίσκη, Μουργκβλιάνη Ναταλία, Παπαϊωάννου Μαρίλια, Μαγκώνη Παναγιώτα, Γρίβας Παναγιώτης, Κάτσιος Νίκος, Φετζιάν Άρης, Γρίβας Παναγιώτης, Τζούδας Κωνσταντίνος

Αποτελέσματα

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κανόε Καγιάκ Ανδρών-Γυναικών

1η θέση

Φετζιάν Άρης κ1 200μ

2η θέση

Κάτσιος Νίκος-Φετζιάν Άρης Κ2 200μ

3η θέση

Λαγάκος Κωνσταντίνος-Κάτσιος Νίκος-Φετζιάν Άρης- Γρίβας Παναγιώτης κ4 500μ

Στούμπης Βασίλης – Νίκος- Φετζιάν Άρης- Γρίβας Παναγιώτης κ4 200μ

Μουργκβλιάνη Ναταλία-Μοσχάκη Φραγκίσκη κ2 500μ

Μουργκβλιάνη Ναταλία-Μοσχάκη Φραγκίσκη – Παπαϊωάννου Μαριλια- Μαγκώνη Παναγιώτα κ4 500μ

Μουργβλιάνη Ναταλία-Μοσχάκη Φραγκίσκη -Μαγκώνη Παναγιώτα- Παπαϊωάννου Μαρίλια κ4 500μ

Φετζιάν Άρης- Γρίβας Παναγιώτης κ2 1000μ

Αντίκας Νίκος-Δημητρακόπουλος Θανάσης-Χατζής Δημήτρης-Λαγάκος Κωνσταντίνος κ4 200μ

4η θέση

Χατζής Δημήτρης-Λαγακος Κωνσταντίνος-Στουμπης Βασίλης -Δημητρακόπουλος Θανάσης κ4 500μ

4η θέση

Φετζιάν Άρης κ1 1000μ

5η θέση

Κάτσιος Νίκος κ1 200μ

6η θέση

Μουργκβλιάνη Ναταλία-Μοσχάκη Φραγκίσκη κ2 500μ

Αντίκας Νίκος- Χατζής Δημήτρης κ2 200μ

7η θέση

Παπαϊωάννου Μαρίλια – Μαγκώνη Παναγιώτα κ2 500 μ

Παπαϊωάννου Μαρίλια – Μαγκώνη Παναγιώτα κ2 500μ

Μοσχάκη Φραγκίσκη-Δημητρακόπουλος Θανάσης κ2 μεικτό

8η θέση

Δημητρακόπουλος Θανάσης- Στούμπης Βασίλης κ2 1000μ

9η θέση

Γρίβας Παναγιώτης κ1 500μ

Αποτελέσματα Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Sup Ανδρών-Γυναικών

1η θέση

Μοσχάκη Φραγκίσκη 12.6 Νεανίδων

Μοσχάκη Φραγκισκη 14.00 Νεανίδων

2η θέση

Μουργβλιάνη Ναταλία 14.00 Κορασίδων

3η θέση

Παπαϊωάννου Μαρίλια 12.6 Νεανίδων

Παπαϊωάννου Μαριλια 14.00

Νεανίδων

Μαγκώνη Παναγιώτα 14.00 Κορασίδων

ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ & Sup Πρωτάθλημα Σπριντ (3 Χρυσά, 2 Αργυρά, 6 Χάλκινα)

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ ΑΘΛΗΤΕΣ: Φωτεινού Ελένη, Καραπαναγιωτίδη Κατιάνα, Παπαϊωάννου Νεφέλη, Αλεβιζοπούλου Αναστασία, Βιώνη Ιωάννα, Αθανασίου Νικόλ, Λαγάκου Ναταλία, Γιαννούλη Παναγιώτα, Παπαϊωάννου Αλίκη, Κλαριδοπούλου Ευαγγελία, Μόσχος Θοδωρής, Συρίγος Γιώργος, Καραπαναγιωτιδης Άκης, Σταμάτεας Βασίλης, Σπάχης Μιχαήλ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σπριντ Κανόε Καγιάκ Sup

1η θέση

Βιώνη Ιωάννα-Λαγάκου Ναταλία κ2 500μ

Σταμάτεας Βασίλης- Μόσχος Θοδωρής-Σπαχης Μιχαήλ – Συριγος Γιώργος κ4 500μ

Φωτεινού Ελένη κ1 200μ

Φωτεινού Ελένη-Καραπαναγιωτίδη Κατιάνα κ2 200μ

Αθανασίου Νικόλ-Κλαριδοπούλου Ευαγγελία – Γιαννούλη Παναγιώτα- Παπαϊωάννου Αλίκη κ4 500μ

2η θέση

Λαγάκου Ναταλία-Συριγος Γιώργος κ2 μικτό 500μ

3η θέση

Λαγάκου Ναταλία κ1 500μ

Βιώνη Ιωάννα κ1 200μ

4η θέση

Σπάχης Μιχαήλ-Παπαϊωάννου Αλίκη κ2 μικτό 500μ

Γιαννούλη Παναγιώτα-Παπαϊωάννου Αλίκη κ2 500μ

Σπάχης Μιχαήλ-Καραπαναγιωτίδης Άκης κ2 200μ

5η θέση

Καραπαναγιωτίδης Άκης κ1 200μ

Βιώνη Ιωάννα-Σταμάτεας Βασίλης κ2 μεικτό 200μ

Καραπαναγιωτίδης Άκης-Γιαννούλη Παναγιώτα κ2 μικτό παμπαίδων 200μ

6η θέση

Αλεβιζοπούλου Αναστασία-Παπαϊωάννου Νεφέλη κ2 500μ

Μόσχος Θοδωρής-Κλαριδοπουλου Ευαγγελία κ2 μικτό 500μ

Παπαϊωάννου Νεφέλη κ1 500μ

7η θέση

Καραπαναγιωτίδη Κατιάνα κ1 200μ

8η θέση

Συρίγος Γιώργος-Σταμάτεας Βασίλης κ2 1000μ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Sup

1η θέση

Φωτεινού Ελένη 12.6

Φωτεινού Ελένη 14.0

2η θέση

Καραπαναγιωτίδη Κατιάνα 12.6

Καραπαναγιωτίδη Κατιάνα 14.00

3η θέση

Μόσχος Θοδωρής 12.6

Γιαννούλη Παναγιώτα 12.6

Σχετικά Άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Back to top button
Close
Close