ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Οι Νέοι ισόπαλοι με τον Παναιτωλικό

Δεύτερο, σερί, εντός έδρας ματς με βαθμολογικές απώλειες για την ομάδα Κ19 του Ολυμπιακού. Διότι οι νεαροί «ερυθρόλευκοι» μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ, άφησαν άλλους 2 βαθμούς. Πιο συγκεκριμένα με το 1-1 κόντρα στην ομάδα του Αγρινίου, για την 12η αγωνιστική. Όπως φάνηκε, όμως, το μυαλό ήταν και στο ευρωπαϊκό ματς της Τετάρτης (29/11) με την Καμπάλα, στο γήπεδο «Γ. Καραϊσκάκης» (17:00). Οι Νέοι ισόπαλοι με τον Παναιτωλικό.

Ισοπαλία με τον Παναιτωλικό

Βέβαια, το ματς άρχισε καλά για τους «ερυθρόλευκους». Ειδικότερα είχε την πρώτη τους καλή στιγμή στο 15′ με τον Μουζακίτη. Ωστόσο το γκολ ήρθε λίγο αργότερα. Πιο συγκεκριμένα στο 21′ έγινε το 1-0. Μιας και η συνεργασία του Κουτσογούλα με τον Χαραλαμπόγλου, έφερε το γκολ από τον τελευταίο με διαγώνιο σουτ. Έτσι έληξε το πρώτο ημίχρονο. Ακολούθως, στην εκκίνηση του δευτέρου, ο Αλαφάκης είχε δοκάρι στο 47′!

Όμως το γκολ ήρθε για τον Παναιτωλικό αυτή τη φορά. Καθώς στο 60′ και μετά από φάουλ, ο Βαβαλλάρης ισοφάρισε σε 1-1. Μετά ο Ολυμπιακός πίεσε. Για την ακρίβεια είχε ευκαιρίες, αλλά έλλειψε η αποτελεσματικότητα. Ειδικά στο 76′ και στις καθυστερήσεις με τον Χαραλαμπόγλου, που «άγγιξε» το 2-1. Οι Νέοι ισόπαλοι με τον Παναιτωλικό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ19 (Σ. Συλαϊδόπουλος): Σίνα, Κουτσογούλας (86′ Καρανάτσιος), Πρεκατές, Δάμα (69′ Γατόπουλος), Τανούλης, Λιατσικούρας, Δαρβίρας (53′ Λίγδας), Μουζακίτης, Χαραλαμπόγλου, Πνευμονίδης, Αλαφάκης (69′ Ρολάκης).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Κ19 (Δ. Θεοδοσίου): Λέσι, Γαλιάτσος, Σκούρτης, Μάνος, Μόκκας, Σκένδρος (78′ Καψής), Αναστασόπουλος, Κεχαγιάς (46′ Κοντούρης), Μορφάκης (78′ Κακιώνης), Καβαλλάρης (90′ Τρομπούκης), Γιωτόπουλος (90′ Εσκετζής).