ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΠΟΛΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Οι Νεάνιδες του Ολυμπιακού είναι εξαιρετικές

Στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων (Κ17) μετέχει και η αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού. Οι «ερυθρόλευκες» έκαναν πολύ καλή εκκίνηση. Επικράτησαν τόσο κόντρα στον ΠΑΟΚ όσο και στην ΝΕ Πατρών. Έκαναν το «δύο στα δύο» και το απόγευμα (17:00) αντιμετωπίζουν τον Νηρέα Χαλανδρίου. Οι Νεάνιδες του Ολυμπιακού είναι εξαιρετικές.

Οι «ερυθρόλευκες» Νεάνιδες παίζουν εξαιρετικά

Το βράδυ της Παρασκευής, στην πρεμιέρα κόντρα στον ΠΑΟΚ, ο Ολυμπιακός νίκησε 10-5. Οι κοπέλες του Θρύλου επέβαλλαν από την αρχή του ματς το ρυθμό τους. Με μεγάλο «όπλο» την άμυνα. Από το πρώτο κιόλας οκτάλεπτο, έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη. Το υπέρ τους 3-0 έδειξε τί θα ακολουθούσε. Η κυριαρχία του Ολυμπιακού συνεχίστηκε με το σκορ να φτάνει στο 5-1 στο δεύτερο οκτάλεπτο. Αν και ο ΠΑΟΚ μείωσε σε 5-3 στο ημίχρονο, ήταν φανερό πώς ο Θρύλος είχε τον πρώτο λόγο. Έτσι, στο τρίτο οκτάλεπτο κράτησε το μηδέν στην άμυνα και βρέθηκε στο +4 (7-3). Στο τέταρτο οκτάλετπο το προβάδισμα τις «ερυθρόλευκες» έφτασε και στο +5 (9-4). Δεν άλλαξε κάτι ως το τέλος. Συνεπώς, η νίκη με 10-5 ήρθε λογικά.

Τα οκτάλεπτα: 3-0, 2-3, 2-0, 3-2.

Δεύτερη νίκη με μεγάλη άνεση

Το πρωί του Σαββάτου ακολούθησε και δεύτερη νίκη για τον Ολυμπιακό. Αυτή τη φορά, λοιπόν, αντίπαλος ήταν η ΝΕ Πατρών. Πράγματι, το τελικό 17-5 δεν αφήνει κανένα περιθώριο για την εικόνα του ματς. Συνεπώς, η άμυνα του Θρύλου ήταν αυτή που έπρεπε και πάλι. Από το ξεκίνημα του ματς οι «ερυθρόλευκες» είχαν το πάνω χέρι. Η ομάδα των Πατρών προηγήθηκε 1-0. Ακολούθως, σερί 8-0 από τον Ολυμπιακό. Τα πέντε γκολ στο πρώτο οκτάλεπτο και τα άλλα τρία στο δεύτερο. Έτσι έληξε 8-1 το ημίχρονο.

Επιπλέον, στο τρίτο οκτάλεπτο οι Πατρινές μείωσαν σε 8-2. Γι’ αυτό ακολούθησε 4-0 του Θρύλου και σκορ 12-2. Επίσης, ένα γκολ από κάθε πλευρά και 13-3 στο τέλος του. Με άλλα λόγια, το ματς είχε κριθεί. Αν και στο τέταρτο οκτάλεπτο οι «ερυθρόλευκες» δεν πάτησαν… φρένο. Χάρη σε 4 γκολ που πέτυχαν, έκλεισαν το ματς με +12, για το τελικό 17-5. Οι Νεάνιδες του Ολυμπιακού είναι εξαιρετικές.

Τα οκτάλεπτα: 5-1, 3-0, 5-2, 4-2.