ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΧωρίς κατηγορία

Οι Έφηβοι ήταν ασταμάτητοι!

Τεσσάρα στο φινάλε του ματς και νίκη 4-0 κόντρα στους αντίστοιχους του Αστέρα Τρίπολης.

Εντυπωσιακή εμφάνιση και ευρεία νίκη πέτυχε η ομάδα Κ17 του Ολυμπιακού.

Μετά το ατυχές αποτέλεσμα της περασμένης εβδομάδας με τον Ατρόμητο, τα παιδιά του Δημήτρη Μαυρογενίδη επέστρεψαν στα νικηφόρα αποτελέσματα. Το πρωί του Σαββάτου νίκησαν 4-0 τους αντίστοιχους του Αστέρα Τρίπολης, για την 3η αγωνιστική της συγκεκριμένου ηλικιακού πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ. Ένα ματς που για 75 λεπτά ήταν ανοικτό, με το σκορ στο 1-0 για τους «ερυθρόλευκους». Αλλά στο τελευταίο τέταρτο πάτησαν… γκάζι, σκόραραν άλλες τρεις φορές και πήραν τη νίκη με τεσσάρα.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 27′. Ο Σταυρόπουλος έφτιαξε τη φάση και το γκολ, το οποίο σημείωσε ο Πάνου, κάνοντας το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «ερυθρόλευκοι» είχαν τον έλεγχο, αλλά τα γκολ άργησαν να έρθουν. Τελικά στο 75′ ήταν η σειρά του Πάνου να φτιάξει το γκολ, που πέτυχε ο Κουτσογούλας για το 2-0. Ακολούθησαν τα γκολ με τον Χρήστου και τον Αρσενίδη, από τις ασίστ των Αρσενίδη και Κουτσογούλα αντίστοιχα, που διαμόρφωσα το τελικό 4-0.

Ολυμπιακός (Δ. Μαυρογενίδης): Σίνα, Κατηφόρης (78′ Φλώκος), Μόσχος, Γιαλεδάκης, Καλογερόπουλος, Χρήστου, Κουτσογούλας, Σταυρόπουλος (78′ Παπακανέλλος), Μοίρας (75′ Σταράκης), Πάνου (75′ Γεωργίου), Πετρόπουλος (64′ Αρσενίδης).