ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Ολυμπιακός πάντα πρώτος στα Κ17

Άλλη μια νίκη για την ομάδα Εφήβων του Θρύλου, στο αντίστοιχο ηλιακό πρωτάθλημα. Καθώς επικράτησε 2-0, εντός έδρας, του Απόλλωνα και διατήρησε τη διαφορά των δύο νικών από τον δεύτερο Παναθηναϊκό. Ο Ολυμπιακός πάντα πρώτος στα Κ17.

Ο Ολυμπιακός διατήρησε την πρωτιά

Νέα νίκη για τους «ερυθρόλευκους» Έφηβους στο πρωτάθλημα Κ17 της Σούπερ Λιγκ. Αυτή τη φορά με αντίπαλο τον Απόλλωνα και σκορ 2-0. Άρα ο Ολυμπιακός πήρε ένα ακόμη αποτέλεσμα που τον φέρνει πιο κοντά στο Final-4 της διοργάνωσης.

Αν και στο πρώτο ημίχρονο ο Θρύλος ήταν καλύτερος, ουσία δεν είχε. Δηλαδή δεν κατάφερε να φτάσει στο γκολ. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο αυτό άλλαξε. Πιο συγκεκριμένα, οι «ερυθρόλευκοι» πέτυχαν δύο γκολ και πήραν το τρίποντο. Καταρχάς, στο 62′ με τον Λίγδα μετά την ασίστ του Σούφκα. Μετά, στο 69′ με την κεφαλιά του Λιατσικούρα μετά τη σέντρα του Αλαφάκη για το τελικό 2-0. Ο Ολυμπιακός πάντα πρώτος στα Κ17.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ 17 (Δ. Μαυρογενίδης): Γεωργακόπουλος, Κουτσόπουλος (75′ Σουλανιάκου), Αλαφάκης (75′ Παυλάκης), Πλιώνης, Παναγάκος, Φίλης, Τουφάκης (80′ Όσαφι), Λιατσικούρας, Σούφκα, Δαρβίρας (46′ Πνευμονίδης), Λίγδας (75′ Κτενάς)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ Κ17: Τσεκουράς, Χουντής, Καραδήμος, Πλούμπι, Γρηγοριάδης, Λουμάκης, Πιτσιρίκος, Καβαλάρης, Τσουλχάι, Λιοπύρης, Λινάρδος.