ΒΟΛΕΪΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Ο Τζουλιάνι έδωσε διήμερο ρεπό

Την ευκαιρία να αποφορτιστούν για λίγο και να γεμίσουν τις «μπαταρίες» τους, έχουν οι παίκτες του Ολυμπιακού. Κι αυτό διότι ο προπονητής του Θρύλου αποφάσισε ένα 48ωρο… διάλειμμα από τις αγωνιστικές υποχρεώσεις. Ο Τζουλιάνι έδωσε διήμερο ρεπό.

Ο Τζουλιάνι θέλει παίκτες ξεκούραστους

Ο Ολυμπιακός στο Ισραήλ πέτυχε τον στόχο του. Καθώς νίκησε με «καθαρό» σκορ την Μακάμπι Τελ Αβίβ. Έτσι, στη ρεβάνς του ΣΕΦ ψάχνει δύο σετ για να κατακτήσει το φετινό CEV Challenge Cup. Επιπλέον, χθες νίκησε με 3-0 σετ τον ΟΦΗ στο «Μελίνα Μερκούρη» και κατέκτησε την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο της Volley League. Άρα και το απόλυτο πλεονέκτημα της έδρας στα πλέι οφ. Μετά από αυτά τα επιτεύγματα, ο προπονητής του Ολυμπιακού αποφάσισε το προφανές. Δηλαδή να επιβραβεύσει τους παίκτες του. Πώς το έκανε αυτό; Ο Τζουλιάνι έδωσε διήμερο ρεπό.

Ο Ιταλός τεχνικός του είχε υποσχεθεί πώς αν όλα πήγαιναν όπως έπρεπε στα δύο προηγούμενα ματς, θα είχαν δύο ημέρες οφ. Όπως και έγινε τελικά. Καθώς Πέμπτη και Παρασκευή δεν έχουν προπονήσεις. Από το Σάββατο θα επιστρέψουν ξανά στη δράση. Όταν θα ξεκινήσει η προετοιμασία για τον δεύτερο τελικό με τους Ισραηλινούς. Έτσι από τις 11 Μαρτίου οι «ερυθρόλευκοι» θα πιάσουν και πάλι δουλειά ενόψει της αναμέτρησης της 15Ης Μαρτίου, στο ΣΕΦ.