Νίκη στο φιλικό με τον ΑΟ Θήρας

Σε ρυθμούς πλέι οφ κινούνται στον Ολυμπιακό. Μετά την κατάληψη της πρώτης θέσης στην κανονική περίοδο, οι «ερυθρόλευκες» έχουν μπει στην τελική ευθεία της προετοιμασίας για τις δύο αναμετρήσεις κόντρα στην ομάδα της Λαμίας. Η πρώτη είναι προγραμματισμένη για τις 13/4 εκτός έδρας, ενώ η δεύτερη στις 16/4 στο «Μελίνα Μερκούρη». Με το ματς προπόνησης που έγινε την Πέμπτη (7/4) κόντρα στην ομάδα της Σαντορίνης. Νίκη στο φιλικό με τον ΑΟ Θήρας.

Επικράτησε σε φιλικό της Σαντορίνης

Τα κορίτσια του Κάρλο Παρίζι αντιμετώπισαν εκείνα του Κώστα Παπαδόπουλου. Σε ένα ματς όπου δεν αγωνίστηκε η Βίλμα Σάλας. Ο Ιταλός προπονητής του Ολυμπιακού επέλεξε να ξεκουράσει την Κουβανή ακραία. Το ματς έληξε με 3-1 σετ. Στο πρώτο ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 20-13 και 24-18, αλλά στο φινάλε έγινε ορισμένα λάθη και το σετ κατέληξε στα χέρια της ομάδας της Σαντορίνης με 27-25.

Δύο άνετα σετ, στο τέταρτο «μάχη»

Το δεύτερο και το τρίτο σετ ανήκαν ολοκληρωτικά στην «ερυθρόλευκες». Κυριάρχησαν από την αρχή ως το τέλος, κατακτώντας τα με 25-12 και 25-13, αντίστοιχα. Όσον αφορά στον τέταρτο σετ, εκεί το ενδιαφέρον ήταν μεγάλο. Το σετ ήταν ανταγωνιστικό. Η ομάδα του Κώστα Παπαδόπουλου το πάλεψε περισσότερο. Διεκδίκησε την κατάκτησή του, αλλά στις λεπτομέρειες ο Ολυμπιακός ήταν εκείνος που επικράτησε και το κατέκτησε με 25-23, επικρατώντας με 3-1 σετ. Νίκη στο φιλικό με τον ΑΟ Θήρας.