ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑΧΑΝΤΜΠΟΛ

Νίκη και πιο κοντά στην κορυφή

Νέα νίκη για τον Ολυμπιακό στο πρωτάθλημα της Handball Premier. Οι «ερυθρόλευκοι» πέτυχαν την πέμπτη συνεχόμενη, μετά το 29-28 στα Βριλήσσια. Ένα αποτέλεσμα που τους έφερε στους 10 βαθμούς. Την ίδια ώρα, το ματς ΠΑΟΚ – ΑΕΚ έληξε ισόπαλο. Έτσι μείωσε τη διαφορά στον έναν πόντο από την πρώτη θέση. Νίκη και πιο κοντά στην κορυφή.

Νίκη για τον Ολυμπιακό

Οι πρωταθλητές αγωνίστηκαν στα Βριλήσσια χωρίς τους Μοντόρο, Οστρούτσκο και Κανδύλα. Αλλά αυτό δεν τους εμπόδισε να πάρουν τη νίκη. Καθώς ήρθε πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό σκορ, 28-29. Διότι σε μεγάλα διαστήματα του ματς είχαν διαφορές ανάμεσα σε 4 και 6 γκολ. Καθώς επέβαλλαν το ρυθμό τους. Χρειάστηκε να περάσουν 165 δευτερόλεπτα από την έναρξη για να σκοράρει ο Παπαδόπουλος το πρώτο γκολ. Με πέναλτι του Βέμπερ προηγήθηκαν 6-4 στο 11′. Επίσης, στο 24′ ο Μιχαηλίδης ανέβασε τη διαφορά στα τρία γκολ (13-10) για να σκοράρει ο Παπαβασίλης για το 15-11 του ημιχρόνου στο 29:20.

Πιο κοντά στην κορυφή

Στο δεύτερο ημίχρονο, με το ξεκίνημα, η διαφορά πήγε στα 6 γκολ (17-11) με τον Παπαβασίλη. Λίγο αργότερα, στο 40′ ο Γκράτζαν σημείωσε το 22-16. Παρόλα αυτά, τα Βριλήσσια επέστρεψαν και μείωσαν σε 22-20. Όμως με τον Γκράτζαν ξανά (47′) έγινε το 23-20. Νέο +4 για τον Ολυμπιακό (26-22) με τον Παπαβασίλη στο 51′. Αλλά στο τέλος τα Βριλήσσια μείωσαν από 29-26 σε 29-28, καθώς είχε επιβληθεί δίλεπτη στον Ολυμπιακό. Ωστόσο, οι «ερυθρόλευκοι» πήραν ένα ακόμη δίποντο. Νίκη και πιο κοντά στην κορυφή.