ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Νέο χρυσό για τον Χρήστου στα 100μ. ύπτιο (vid)

Λόγια δεν υπάρχουν για αυτόν τον σπουδαίο κολυμβητή. Ο Απόστολος Χρήστου συνεχίζει την εντυπωσιακή του παρουσία στο φετινό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης. Συλλέκτης χρυσών μεταλλίων και νικών. Μία ακόμα πέτυχε λίγο μετά τις 18:00, το απόγευμα της Παρασκευής. Νέο χρυσό για τον Χρήστου στο 100μ. ύπτιο.

Ένα ακόμα χρυσό για τον Χρήστου

Από τη στιγμή που αγωνίζονταν σε τελικό που αφορά το βασικό του στυλ, το ύπτιο, ένα ήταν σίγουρο! Αντίπαλο δεν θα είναι είχε. Πράγματι αυτό αποδείχθηκε στην κούρσα. Εκεί όπου ο «ερυθρόλευκος» πρωταθλητής ήταν ασταμάτητος. Τερμάτισε πρώτος στην κούρσα, με χρόνο 53.60. Νέο χρυσό για τον Χρήστου στο 100μ. ύπτιο.

Ο Χρήστου και τα ρεκόρ

Βέβαια, δεν αποτελεί είδηση ότι νίκησε. Λοιπόν δεδομένο ήταν πώς θα συνέβαινε. Η είδηση, εν τω μεταξύ, στους αγώνες του Απόστολου Χρήστου είναι πού θα κάνει πανελλήνιο ρεκόρ. Επιπλέον, κατά πόσο χρόνο θα βελτιώσει την προηγούμενη επίδοση. Κι αυτό απομένει να φανεί ως το φινάλε του πρωταθλήματος. Αν, δηλαδή, ο «ερυθρόλευκος» πρωταθλητής θα «σπάσει», ακόμη μια φορά, τα… κοντέρ!