Ένας απολαυστικός Θρύλος

Όπως στο Βέλγιο ο Ολυμπιακός πήρε την πρόκριση στις καθυστερήσεις, έτσι και με την Τσουκαρίτσκι δεν την τελείωσε στον έξτρα χρόνο. Καθώς η χαλάρωση στο φινάλε επέτρεψε στους Σέρβους να σκοράρουν και να μην αποκλειστούν από απόψε. Ένας απολαυστικός Θρύλος. Ωστόσο αν έχει ανάλογο πρόσωπο στο Λέσκοβατς, την άλλη Πέμπτη, δεν χάνει με τίποτα το εισιτήριο για τους ομίλους του Europa League.

Απολαυστικός Θρύλος

Το πρώτο ημίχρονο με την Τσουκαρίτσι ήταν εξαιρετικό για τον Ολυμπιακό. Διότι αυτή τη φορά οι «ερυθρόλευκοι» συνδύασαν την καλή τους απόδοση με την ουσία. Μιας και σκόραραν τρεις φορές. Αλλά θα μπορούσαν να είχαν σημειώσει και άλλο γκολ. Βέβαια, το πιο αισιόδοξο μήνυμα ήταν πώς τα γκολ του Θρύλου προήλθαν μέσα από συνεργασίες και εξαιρετικές ενέργειες. Ειδικότερα ο κεφάτος Φορτούνης και ο σκόρερ Ελ Κααμπί. Αλλά θα πρέπει να προσθέσουμε και τον πολύ καλό Καμαρά.

Σούπερ ημίχρονο

Ο αρχηγός έκανε ένα από τα καλύτερα πρώτα ημίχρονά του στον Ολυμπιακό. Καθώς πέτυχε το δεύτερο και έδωσε την ασίστ στο τρίτο γκολ. Επίσης, ο Μαροκινός φορ είχε δύο γκολ και ένα δοκάρι. Επιπλέον, ο μέσος από τη Γουινέα έκανε τη σέντρα στη φάση του πρώτου γκολ, αλλά έδωσε και την τελική πάσα στο δεύτερο. Δηλαδή μια τριάδα «φωτιά» που έκανε εξαιρετική δουλειά. Επιπρόσθετα, ο Πασχαλάκης μια φορά που χρειάστηκε επενέβη και κράτησε το μηδέν! Επομένως το ζητούμενο, δηλαδή να παραμείνει απαραβίαστη η εστία του, έγινε πραγματικότητα στα πρώτα 45 λεπτά. Ένας απολαυστικός Θρύλος.

«Χάλασε» την εξαιρετική εικόνα

Ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός δεν είχε την ίδια ένταση στο παιχνίδι του. Λογικό και αναμενόμενο για την εποχή. Εξάλλου είναι μια ομάδα που ακόμα «χτίζεται». Κατά συνέπεια, ο Μαρτίνεθ βρήκε την ευκαιρία να ρίξει στο ματς τον Έσε και τον Πορόζο. Μιας και αμφότεροι έκαναν το ντεμπούτο του, με τη φανέλα του Θρύλου. Βέβαια, οι παίκτες του Ολυμπιακού κέφι και όρεξη είχαν. Όμως με το 3-0 του πρώτου ημιχρόνου θέλησαν να κάνουν το κάτι παραπάνω στην τελική προσπάθεια. Έτσι, κάπου τα χάλασαν και δεν σκόραραν ξανά. Έτσι, οι Σέρβοι που δεν το παράτησαν, μείωσαν στις καθυστερήσεις και δεν αποκλείστηκαν από απόψε!