Κώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Νέα ήττα για Οσμανλισπόρ!

Την εντός έδρας ήττα με 1-2 από την Αντάλια γνώρις η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στη φάση των «32» του Europa League.

Το γεγονός ότι βρίσκεται σε πολύ … άσχημο φεγγάρι από την Ανατολή του 2017 επιβεβαίωσε η Οσμανλισπόρ.

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στη φάση των «32» του Europa League  γνώρισε την Τρίτη συνεχόμενη ήττα της για το νέο έτος, αυτή τη φορά στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του τουρκικού πρωταθλήματος χάνοντας εντός έδρας με 1-2 από την Αντάλι, χάνοντας σημαντικό έδαφος στην βαθμολογία.

Η Οσμανλί έμεινε στους 26 πόντους, ενώ την ξεπέρασε η Αντάλια, που είναι πέμπτη – τρεις παραπάνω – με 28.

Η Οσμανλισπόρ, ήταν ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα, το οποίο την βρήκε να προηγείται 1-0 χάρη σρο γκολ του Γουεμπό στο 45’. Ένα γκολ, για το οποίο διαμαρτύρονται οι φιλοξενούμενοι ότι ο σκόρερ ήταν σε αντικανονική θέση. Στο δεύτερο μέρος τα πάντα άλλαξαν άρδην!

Η Αντάλια αρχικά ισοφάρισε στο 89’  με κεφαλιά του Ετάμε μετά από σέντρα από αριστερά του Ραμόν, ενώ το 1-2 έγινε στις καθυστερήσεις μετά από πάσα του Καντά στον Ετό, που από κοντά διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΟΣΜΑΝΛΙΣΠΟΡ: Καρσεμάρσκας, Βρσάγιεβιτς, Ντεμίρ, Γκιουβέν, Γουεμπό (78′ Μπιφουμά), Πίντο, Ρεγκατίν, Προχάτσκα, Ουμάρ, Τσαγκιράν, Μάχερ