ΜΠΑΣΚΕΤ

Μπαρτζώκας: «Μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει από την κανονική διάρκεια!»

Στο γεγονός ότι ο Ολυμπιακός είχε την δυνατότητα να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα στο ΟΑΚΑ από την κανονική διάρκεια αναφέρθηκε ο αρχιστράτηγος της τεράστιας νίκης.

Ιδανική πρεμιέρα στην νέα τρομερά απαιτητική Ευρωλίγκα πραγματοποίησε ο Ολυμπιακός κερδίζοντας μέσα στο ΟΑΚΑ τον Παναθηναϊκό στην παράταση με 78-88 ξεκινώντα ςμε το [δεξί»
Ο Γιώργος Μπαρτζώκας μιλώντας στο φινάλε του αγώνα, τόνισε ότι οι ερυθρόλευκοι θα μπορούσαν να είχαν πάρει τη νίκη στην κανονική διάρκεια του ματς.
Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Γιώργος Μπαρτζώκας:
«Ελέγξαμε το ματς στην 4η περίοδο και στην παράταση, παίξαμε πολύ καλή άμυνα. Ο Μιλουτίνοφ ήταν φανερά κουρασμένος, γιατί δεν είχαμε να τον αντικαταστήσουμε, ο Φαλ ήταν εκτός.
Κυριαρχήσαμε στην παράταση, θα μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει από τον κανονικό αγώνα με την επίθεση του Γουόκαπ, που δεν έβαλε το σουτ, το τελευταίο δικό μας σουτ.
Κάναμε καλές επιλογές, επιθετικά και το τι πήραμε στην παράταση. Νομίζω ότι βελτιωθήκαμε, ξαναβελτιωθήκαμε και ξαναβελτιωθήκαμε μέσα στο παιχνίδι, βρήκαμε τρόπο να βελτιώσουμε τα λάθη μας, ειδικά αυτά που είχαμε κάνει στη 2η περίοδο του αγώνα».