![](https://redaroume.gr/wp-content/uploads/2024/04/olympiacos_waterpolo_women_larisa_final_glyfada_plevritou_eleftheria-780x470-1-768x463-1.jpg)
Μετά την κακή… παρένθεση με τον τελικό του Κυπέλλου, τα κορίτσια του Ολυμπιακού ρίχνουν το βάρος στο πρωτάθλημα. Διότι η ήττα από τον Εθνικό, το περασμένο Σάββατο στα πέναλτι, είναι αποτέλεσμα που δεν έχουν… δεχθεί ακόμη οι «ερυθρόλευκες»! Όμως επειδή οι αγώνες είναι συνεχόμενοι, απόψε (19:30) έχουν την ευκαιρία να… ρεφάρουν. Αλλά και να πάρουν ρεβάνς, στο πρώτο ματς των playoffs κόντρα στις «κυανόλευκες». Αλλά αυτή τη φορά στο Παπαστράτειο. Πρώτη πράξη στην ημιτελική σειρά.