ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

«Λευκή» ισοπαλία με Ηρακλή στο Ρέντη

Τέλος στο αρνητικό σερί με τις ήττες που είχε τελευταία στο πρωτάθλημα της Super League 2 έβαλε ο Ολυμπιακός Β. Αλλά δεν κατάφερε να συνδυάσει αυτό το γεγονός με νικηφόρο αποτέλεσμα. Οι «ερυθρόλευκοι» έμειναν στο 0-0 με την ομάδα της Θεσσαλονίκης. «Λευκή» ισοπαλία στο Ρέντη με Ηρακλή.

«Λευκή» ισοπαλία με τον Ηρακλή

Μετά τις ήττες 2-1 από τη Λάρισα, 1-0 από τον Απόλλωνα Λάρισας στο Ρέντη και 4-0 από τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες, ο Ολυμπιακός Β έβαλε τέλος σε αυτό το αρνητικό σερί. Αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στη νίκη. Οι «ερυθρόλευκοι» εμφανίστηκαν βελτιωμένοι σε σχέση με τα τελευταία ματς, αλλά όχι σε σημείο που να μπορούσαν να πάρουν τους τρεις βαθμούς. Έτσι, έμειναν στο 0-0 και τη «λευκή» ισοπαλία με τον Ηρακλή.

Ευκαιρίες στο πρώτο δεκάλεπτο

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν καλές στιγμές στο πρώτο μέρος. Στο 5′ ο Βοΐλης κινήθηκε από τα αριστερά στο κενό χώρο, γύρισε στον Σουρλή που αστόχησε από το ύψος του πέναλτι. Και στο 10′, ο Κωστή επιχείρησε το μακρινό σουτ, αλλά ο Παλαβράκης έδιωξε σε κόρνερ. Με το υπόλοιπο πρώτο ημίχρονο να περνά χωρίς ουσιαστικές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

Δέχθηκε πίεση στο δεύτερο μέρος

Ο Ηρακλής μετά το 60ό λεπτό είχε μερικές καλές στιγμές. Αλλά καμία από αυτές δεν αποτέλεσε ουσιαστικό πρόβλημα για την εστία του Τζολάκη. Ο Ολυμπιακός απάντησε στο 87′ με την προβολή του Βοΐλη μετά το γύρισμα του Νίκολιτς. Η πιο καλή του στιγμή στο δεύτερο 45λεπτο. Ούτε αυτή είχε αίσια εξέλιξη και το ματς έληξε 0-0. «Λευκή» ισοπαλία στο Ρέντη με Ηρακλή.

Ολυμπιακός Β (Αρ. Ιμπαγάσα): Τζολάκης, Κινκουέ, Μπα, Αποστολόπουλος, Καρμπόβνικ (88′ Νταμπό), Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος (65′ Μαρίνος), Βοΐλης (88′ Πινακάς), Ντόι, Κώστή (71′ Νίκολιτς), Σουρλής.

Ηρακλής (Κ. Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Σγουρής (46′ Χρουσιέλ), Α. Παπαστεγιανός, Πήλιος, Τομάς (90’+2 Γιουμπιτάνα), Ναπολιτάνο (77′ Σίλβα), Πατράλης, Μασούρας (77′ λ. τρ. Κάκκο), Καρτσαμπάς (90’+2 Μπαστακός), Άλεξιτς.