«Κρίμα που χάσαμε τους βαθμούς»

Στο άδικο της ισοπαλίας με αντίπαλο την Ξάνθη αναφέρθηκε ο τεχνικός του Ολυμπιακού Μπέσνικ Χάσι.

Στην πρώτη φετινή απώλεια βαθμών υποχρεώθηκε ο Ολυμπιακός μένοντα στο 1-1 στα Πηγάδια απέναντι στη Ξάνθη

Οι πρωταθλητές Ελλάδας παρά το γεγονός ότι απώλεσαν πολλές και σημαντικές ευκαιρίες δεν κατάφεραν να αποδράσουν από τα «Πηγάδια» με τους τρεις πόντους στις αποσκευές του, κάτι το οποίο ανέφερε στις δηλώσεις του ο Μπέσνικ Χάσι

Ο 46χρονος τεχνικός υποστήριξε πως είναι κρίμα για τον Ολυμπιακό που έχασε δύο βαθμούς, καθώς όπως χαρακτηριστικά ανέφερε ξόδεψε πολλή δουλειά και ενέργεια για το συγκεκριμένο παιχνίδι.

«Δεν πήραμε τη νίκη, γιατί δεν καταφέραμε να πετύχουμε το δεύτερο γκολ στις φάσεις που δημιουργήσαμε αν και είχαμε πολλές ευκαιρίες για να το κάνουμε. Στα τελευταία 10 λεπτά του πρώτου ημιχρόνου χάσαμε τον έλεγχο του αγώνα και επιτρέψαμε στην Ξάνθη να μπει στο ματς αν και δεν μας δημιούργησε ευκαιρίες. Είναι κρίμα που χάσαμε αυτούς τους βαθμούς, καθώς δουλέψαμε σκληρά και δαπανήσαμε πολλή ενέργεια και τώρα πρέπει να δουλέψουμε ακόμη περισσότερο.