Κώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κορυφή για την Μπάγερν (Video)

Επιβλητική η αντίπαλος του Ολυμπιακού ξεπέρασε δύσκολα με 3-2 το εμπόδιο της νεοφώτιστης Πάντερμπορν.

Η υπεροχή της αντιπάλου του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions League καρποφόρησε στο 15’ με τον Γκνάμπρι

Η Μπάγερν ζευγάρωσε τα τέρματά της με τον Κουτίνιο να σκοράρει για δεύτερη συνεχόμενη αγνωισιτκή στο 55’
Η Πάντερμπορν ωστόσο  μείωσε με το ωραίο ευθύβολο σουτ του Πρέγκερ, στο 68’, ενώ στην αμέσως επόμενη φάση ο σκόρερ είδε το σουτ του από περίπου ίδια θέση να περνάει ελάχιστα άουτ!

Οι Βαυροί “κλείδωσαν” το ματς  στο 79ο λεπτό με τον Λεβαντόφσκι να πετυχαίνει το υπ’ αριθμόν 10 φετινό του γκολ στο πρωτάθλημα για λογαριασμό των νταμπλούχων Γερμανίας, κάνοντας παράλληλα το 6Χ6! Ο «κεραυνός» του Κόλινς έξι λεπτά πριν τη λήξη έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς, με το 2-3 να μένει μέχρι το τέλος