ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Κοίταξε στα μάτια την Τότεναμ ο Θρύλος

Mετά απο ένα απόλυτα συγκλονιστικό παιχνίδι, Ολυμπιακός και Τότεναμ έμειναν στο 1-1 στην πρεμιέρα του Youth League.

Oι Λονδρέζοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό όταν ο Ρίτσαρντς έβγαλε τη μπαλιά για τον Πάροτ και εκείνος με δεξί πλασέ νίκησε τον Τζολάκη  για το 0-1.

Ο Ολυμπιακός αντέδρασε 20 λεπτά αργότερα. Από το λάθος του Εγιόμα, ο Βοίλης εκμεταλλεύτηκε τηξν ευκαιρία και την κατάλληλη στιγμή έβγαλε για τον Φέκκα που ισοφάρισε .

Λιγο πριν το ημίχρονο, ο Τζολάκης αντέδρασε εξαιρετικά στο τετ α τετ με τον  Μανγκόμ

Στην επανάληψη, ο Ολυμπιακός συννέχιζε να είναι καλύτερος και να απειλεί,με την καλύτερη ευκαιρίαν είναι το δοκάρι του Μπουλάρι στο 89.

Ολυμπιακός: Τζολάκης, Ντουμάνης, Μαρτίνης, Γκοτζαμανίδης, Μπέλιτς, Νεοφυτίδης, Νικολής(67 ‘Λιάτσος), Σουρλής, Φέκκας, Κατσαβάκης(46 Αρμενίδης), Βοΐλης(65’ Μπουλάρι)

Τότεναμ: Ολουβαγιέμι, Γουάιτ, Μπινκς, Λίον – Φόστερ και Εγιόμα, Μπόουντεν, Μαγκόμα, Κλαρκ, Μακάρντέι, Πάροτ, Ρίτσαρντς