ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΚώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

«Καθάρισε» στο β’ μέρος ο Ολυμπιακός Β’

Με εξαιρετική απόδοση η Κ-23 των «ερυθρόλευκων» επικράτησε με 2-0 του Απόλλωνα Πόντου στις εγκαταστάσεις του Ρέντη μένοντας αήττητο για τέταρτη συνεχόμενη αγωνιστική.

Την ανοδική της πορεία στο πρωτάθλημα του Βορείου Ομίλου της Super League 2  πιστοποίησε η Κ-23 του Ολυμπιακού με την νέα της νίκη επί του Απόλλωνα Πόντου με 2-0 στις εγκαταστάσεις του Ρέντη

Το συγκρότημα του Αριέλ Ιμπαγάσα «χτίζει» αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων , αφού ανέβηκε στην 7η θέση.

Έπειτα από εάν ισορροπημένο πρώοτ μέρος οι «ερυθρόλευκοι «ανέβασαν στροφές» στην επανάληψη και επέβαλαν πλήρως τον ρυθμό τους, με τον Μπα να ανοίγει το σκορ στο 64ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, είχαν μια φάση με τον Ρούνεϊ αλλά δεν την μετέτρεψαν σε γκολ και ο Κωστή στο 84ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-0 χαρίζοντας τη νίκη στους ερυθρόλευκους. Στην 10η θέση με 36 βαθμούς παραμένει ο Απόλλων Πόντου που έχει καθαρίσει με την παραμονή και προσπαθεί να τερματίσει όσο πιο ψηλά μπορεί.

Ολυμπιακός Β (Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Κινκουέ, Ξενιτίδης, Καρμπόβνικ, Μπαγκαλιάνης, Μαρίνος, Βοΐλης (60′ Μπα), Κίτσος, Κωστή, Σουρλής (70′ Νταμπό), Πινακάς.

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Δαλιανόπουλος (21′ λ.τ Λουφάκης), Πάτι, Σουντουρά, Καλαϊτζίδης, Ρούνεϊ, Αμπουντού, Καλογέρης, Κουακού, Αμαραντίδης, Ιντζίδης.