ΑΚΑΔΗΜΙΕΣΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ήττα για την Κ-17

Οι «ερυθρόλευκοι» λύγισαν με 1-0 από την αντίστοιχη ομάδα του ΠΑΟΚ στον τελικό της Λαμίας

Στις λεπτομέρειες οι Έφηβοι του Ολυμπιακού δεν μπόρεσαν να κατακτήσουν για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν το τρόπαιο του Πρωταθλητή, αφού ηττήθηκαν στον μεγάλο τελικό του Final-4 της Λαμίας από τον ΠΑΟΚ με 1-0. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 41’ χάρη στο τέρμα του Μύθου με σουτ από καλή θέση έπειτα από αδράνεια στην αντίπαλη άμυνα.
Στην επανάληψη, οι «ερυθρόλευκοι» προσπάθησαν να φέρουν το ματς στα ίσα, όμως, οι καλές στιγμές που δημιούργησαν δεν μπόρεσαν να απειλήσουν τον Μπελερή, με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος.
ΠΑΟΚ (Δημήτρης Ορφανός): Μπελερής, Τσιότας, Μπαταούλας, Κοσίδης, Βυρσωκινός, Παπανικόπουλος (71’ Γκιόκα), Ελευθεριάδης, Ντούνγκα (93’ Θεοφίλου), Μύθου (43΄Μπέρδος), Τσίτσιλας (86 Κρομμύδας), Στύλος.
Ολυμπιακός (Τάσος Πάντος): Γεωργακόπουλος, Γιωτόπουλος (69΄ Σκουρόπουλος), Φράγκος, Καρκατσάλης, Θεοδωρίδης, Φίλης (69’ Οσάφι), Πλις, Φλούδας, Μιχαηλίδης, Βασιλακόπουλος (76? Κτενάς), Τζαμαλής.