ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΧΑΝΤΜΠΟΛ

Η κανονική περίοδος κλείνει στη Νάουσα

Την περασμένη αγωνιστική, την 21η, ο Ολυμπιακός πέτυχε μια άνετη νίκη κόντρα στην ΧΑΝΘ. Πιο συγκεκριμένα, μια νίκη με 19 γκολ διαφορά (38-19) στο κλειστό γυμναστήριο της Ηλιούπολης. Εξάλλου, την Παρασκευή ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ζαφειράκη. Η κανονική περίοδος κλείνει στη Νάουσα.

Φινάλε κόντρα στον Ζαφειράκη Νάουσας

Μετά την άνετη νίκη επί της ΧΑΝΘ, η ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού συνεχίζει τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα. Ειδικότερα με εκτός έδρας ματς κόντρα στην ομάδα της Νάουσας. Την Παρασκευή, στις 17:00, οι πρωταθλητές Ελλάδας αντιμετωπίζουν τον Ζαφειράκη, στο πλαίσιο της 22ης και τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής διάρκειας της Handball Premier. Λοιπόν, οι «ερυθρόλευκοι» θέλουν να περάσουν με το «διπλό» από την Νάουσα, για να κλείσουν με νίκη το πρώτο μέρος του φετινού πρωταθλήματος. Αλλά και να μπουν με καλή ψυχολογία στα πλέι οφ. Η κανονική περίοδος κλείνει στη Νάουσα.

Ο Κώστας Κοτανίδης για το ματς στη Νάουσα

Δηλώσεις για την αναμέτρηση με τον Ζαφειράκη έκανε ο Κώστας Κοτανίδης. Ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού τόνισε: «Με τον αγώνα κόντρα στον Ζαφειράκη, ολοκληρώνουμε την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος. Είναι μια ιδιαίτερη έδρα και έχουμε προετοιμαστεί κατάλληλα για αυτό. Θα δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό, κάνοντας το καθήκον μας για ακόμη μια φορά. Θέλουμε πάντα να κερδίζουμε. Και αυτό θέλουμε και αύριο».